Ushqim për mbrojtjen e shëndetit

DiaDrops - MAGJIA PËR STABILIZIMIN E SHEQERIT NË GJAK

DiaDrops kontrollon diabetin

 • Rrit prodhimin e insulinës - shkaku i diabetit
 • Mbron trupin nga niveli i lartë i glukozës
 • Rehabiliton mëlçinë dhe pankreasin
 • Normalizon metabolizmin e karbohidrateve
 • Stabilizon nivelin e sheqerit në gjak
 • Normalizon të gjitha proceset metabolike
89% Shëruar nga Diabeti
11% Jam përmirësuar
50%
Promocion special
VETËM SOT
Çmimi origjinal 7800 ALL vetëm për 3900 ALL

Ju lutemi shkruani informacionin tuaj këtu dhe ne do t'ju telefonojmë përsëri!

Sipas statistikave, ka 371 milion njerëz me diabet. Jeni të sigurt që nuk jeni një nga ata?

KY “VRASËS” I HESHTUR NUK KURSEN ASNJË…

  • Subjekte të moshës 30 vjeç e lart
  • E trashëguar nga prindërit [30-60%]
  • Vazhdimisht në stres
  • Mbipeshë e tepruar
  • Komplikime të sëmundjes së pankreasit
  • Për shkak të infeksionit të baktereve
DIABETI NUK ËSHTË AQ I FRIKSHËM ... POR NDËRLIKIMET E SAJ JANË TË RREZIKSHME
 • SËMUNDJET KARDIOVASKULARE

  SËMUNDJET KARDIOVASKULARE

 • NDIKOJNË NË SISTEMIN NERVOR

  MPIRJE E GJYMTYRËVE, PARAESTEZI...

 • SËMUNDJE INFEKTIVE

  INFEKSION URINAR, TUBERKULOZ, INFEKSION NË KËMBË, ZONAT E LËKURËS - INDET E BUTA

 • SËMUNDJET E SYVE

  SHKAKTON SIMPTOMA TË RREZIKSHME NË SY, TË TILLË SI KATARAKTI, DUKE SHKAKTUAR EDHE VERBËRI.

 • SISMUNDJET E VESHKËS

  PREK VESHKËN: E EKSPOZUAR LEHTËSISHT NDAJ SËMUNDJEVE TË VESHKAVE TË TILLA SI DEPRESIONI, DËSHTIMI I VESHKËS

MUND TË NDIHMONI VETEN DHE FAMILJEN TUAJ NË PARANDALIMIN DHE KONTROLLIMIN E DIABETIT

Me teknologjinë moderne, e cila ruan përbërësit kryesorë aktivë për diabetin dhe eliminon substancat e tepruara, DiaDrops ka efekt më të shpejtë dhe më të mirë. Provat klinike të DiaDrops u kryen në 5,000 pacientë në faza të ndryshme të diabetit brenda 40 ditësh.

100% EFEKTIVE

Heq sheqerin e tepërt; Lehtëson gjendjen e diabetikëve; Parandalon diabetin tek njerëzit e shëndetshëm

REZULTATET EKSPERIMENTALE HABISIN TË GJITHË DOKTORËT!

Ulje të sheqerit në gjak

89%

Ripërtëritje të pankreasit

11%
Është kaq e thjeshtë! DiaDrops 2 herë në ditë dhe një dietë të ekuilibruar dhe të shoqëruar me ushtrime të rregullta janë mënyra më e mirë për të kontrolluar sheqerin në gjak
Harrojeni nivelin e lartë të sheqerit me DiaDrops
 • 1
  Rrit prodhimin e insulinës pankreatike.
 • 2
  Rrit aktivitetin e insulinës.
 • 3
  Frenon thithjen e glukozës në zorrë.
 • 4
  Ul dhjamin në gjak dhe trajton tensionin e lartë të gjakut.
 • 5
  Stabilizon sheqerin në gjak.
PËRMIRËSON SHËNDETIN E PACIENTIT
 • Ul sheqerin në gjak
 • UL INFLAMACIONIN DHE PARANDALON NDËRLIKIMET
 • Përmirëson funksionin e pankreasit
 • BALANCA HORMONALE
 • RRIT SISTEMIN IMUNITAR
DiaDrops - SI TË KONTROLLONI DIABETIN
VETËM ME 3900 ALL
Man - përbërësi i çmuar i DiaDrops DiaDrops
 • Ekstrakti i gjetheve të hithrës
  Përmban krolofil, një antioksidant i fuqishëm natyror. Pastron mëlçinë, gjakun dhe nyjet limfatike nga grumbullimi i glukozës dhe kolesterolit. Ul presionin e gjakut. Ka një efekt të butë diuretik. Përmirëson funksionin e traktit tretës.
 • Ekstrakti i gjetheve të boronicës
  Përmban acid agrumesh, i cili rregullon ekuilibrin e karbohidrateve, përmirëson përthithjen e insulinës dhe stimulon prodhimin natyral të saj. Ai përmban gjithashtu vitaminë K, e cila përshpejton metabolizmin e glukozës dhe ul nivelin e sheqerit në gjak. Ndihmon në kontrollin e koagulimit të gjakut.
 • Ekstrakti i gjetheve të mështeknës
  Forcon sistemin imunitar, rikthen qelizat e dëmtuara të pankreasit dhe parandalon formimin e pllakave në enët e gjakut dhe zhvillimin e sëmundjeve kardiovaskulare.
 • Ekstrakti i gjetheve të fasules
  Redukton rezistencën ndaj insulinës, e cila kontrollon nivelet e qelizave dhe sheqerit në gjak. Nxit sintezën e glukokinazës, e cila është një enzimë që është përgjegjëse për zbërthimin e glukozës. Ul urinë.
 • Ekstrakti i ‘mugwort’ të bardhë
  Ky është burim i taninave që parandalojnë dëmtimin e qelizave nervore dhe atakun në diabet mellitus dhe nxit shërimin e plagëve të shkaktuara nga diabeti mellitus. Ekstrakti pastron trupin nga kancerogjenët, redukton nivelet e glukozës pas ngrënies dhe redukton dëshirat për ëmbëlsira.
Përfitime të tjera të DiaDrops:
 • Frenon thithjen e glukozës në zorrë.
 • Ul dhjamin në gjak dhe trajton tensionin e lartë të gjakut.
 • Rrit ndjeshmërinë e qelizave ndaj insulinës
 • Rrit aftësinë për të përdorur glukozën e qelizave
 • Stabilizon përmbajtjen e sheqerit në gjak
 • Ul stresin oksidativ, zvogëlon inflamacionin dhe lufton fibrozën e veshkave
 • Rregullon sistemin imunitar dhe parandaloni ndërlikimet e diabetit
 • Ul glukozën në gjak
MENDIMET E EKSPERTËVE PËR DiaDrops

Shumica e produkteve hipoglikemike veprojnë në mënyrë simptomatike. Ata ulin nivelet e glukozës, por vetëm përkohësisht deri sa të merret doza tjetër. DiaDrops, përkundrazi, shëron dhe ripërtërin sistemin endokrin, parandalon rritjen e sheqerit në të ardhmen dhe normalizon prodhimin natyror të insulinës në vetëm 1 kurë.

Rezultatet e DiaDrops janë testuar në mënyrë rigoroze përmes studimeve të shumta, eksperimenteve klinike, dhe kanë treguar siguri absolute dhe pa efekte anësore.

Kohët e fundit, unë u kam prezantuar DiaDrops shumicës së pacientëve të mi dhe kam marrë reagime shumë të mira për efektivitetin e tij”.

(Pandi P., Prof., Dr i Endokrinologjisë)

ÇFARË THONË KLIENTËT RRETH DiaDrops?
 • Serena (49 vjeç)

  “Burri im dhe unë jemi të dy 49 vjeç dhe kemi diabet tip 2 që prej 5 vjetësh. Ne kemi marrë shumë lloje ilaçesh - por pa rezultat. Shumë herë jemi zhgënjyer dhe kemi përjetuar depresion. Për fat të mirë, gjetëm DiaDrops dhe vendosëm ta provojmë. Burri im mori udhëzimet përkatëse. Pas disa ditësh, ai shfaqi interes për seks (ju lutem më falni që fola për këto rezultate paksa qesharake, por kjo nuk kishte ndodhur prej më shumë se gjashtë muajsh). Burri im aktualisht mban dietë dhe merr mjekime rregullisht.

  Rezultati: menjëherë pas darkave, përmbajtja e sheqerit u rikuperua në 6. Jeta jonë intime u bë më e mirë dhe dëshira e burrit tim për seks ishte gjithashtu më pasiononte!”

 • Dritan (42 vjeç)

  “Ju jam mirënjohës për këtë produkt. Në të kaluarën, unë kisha vështirësi me marrjen e pilulave dhe i merrja rrallë. Por pasi provova DiaDrops, lodhja dhe përgjumja u zhdukën, niveli i sheqerit në gjak u kthye në normalitet dhe madje harroja ta kontrolloja më. Ndihem më i fortë dhe gjendja ime po normalizohet.”

 • Ermira, 29 vjeç

  “Unë kam diabet tip 2 prej shumë vitesh. Sheqeri im në gjak vazhdoi të rritej. Jam shumë e shqetësuar dhe kam ndjekur një dietë, kam takuar mjekut tim, por nuk kam pasur shumë ndryshime. Për shembull: brenda një dite, niveli ndryshonte nga 3.2 në 11. Por kunata ime më tregoi për DiaDrops dhe më rekomandoi ta merrja dy herë në ditë. E dini? Unë i ndjeva ndryshimet menjëherë: sasia e sheqerit filloi të ndryshonte brenda nivelit 5-8 dhe gjendja ime ishte krejt normale. Në të njëjtën kohë produkti më ka sjellë lumturi.”

REGJISTROHUNI QË T’JU TELEFONOJMË

Produkti kryesor për të ulur nivelet e sheqerit në gjak. Kujdesuni për veten dhe të dashurit tuaj!

VETEM PËR 35$
89% Shëruar nga Diabeti
11% Jam përmirësuar
50%
Promocion special
VETËM SOT
Çmimi origjinal 7800 ALL
vetëm për 3900 ALL

Ju lutemi shkruani informacionin tuaj këtu dhe ne do t'ju telefonojmë përsëri!

Ushqim për mbrojtjen e shëndetit, DiaDrops