Artikulli• Popullore• Intervistë

Sapo të kuptoni një të vërtetë të thjeshtë, mund të shëroheni nga diabeti!

Perceptimet e gabuara në Shqipëri për diabetin jetëshkurtër
Anila

Mësoni të dalloni realitetin nga trillimet dhe ta përdorni për të ndihmuar në uljen e diabetit!

Keqkuptimi kryesor në lidhje me diabetin që shkurton jetëgjatësinë e Dr. Ibrahimi yë Shqipërisë është endokrinologu.

Deri më sot, ai konsiderohet specialisti më i mirë i kujdesit për diabetin në vend. Të gjithë njerëzit e famshëm me diabet kërkojnë këshilla prej tij. Kjo përfshin pacientë nga Shqipëria, Kosova, Maqedonia dhe vendet e tjera. Ai është një nga endokrinologët më të rëndësishëm në vend. Ai ka shkruar 32 libra studiues, dhe ka 3 herë më shumë botime shkencore në revista profesionale të fushës.

Dr. Ibrahimi rrallë jepte intervista, por ra dakord të japë intervistë me reporterin tonë. Më poshtë do të gjeni këshilla të rëndësishme për t'ju ndihmuar në luftën kundër diabetit.

Dr. Ibrahimi KA BESIM QË DIABETI I TIPIT II MUND TË LUFTOHET ME NDIHMËN E EKSPERTËVE MODERNË!

Temat e diskutuara në këtë artikull:

 • Cila është gjëja më e rëndësishme në trajtimin e diabetit?
 • Pse 95% e diabetikëve nuk arrijnë të kontrollojnë sëmundjen e tyre?
 • Kur është e mundur të shërohet plotësisht diabeti

Metformina nuk ju nevojitet!

Mjekët japin alarmin kurse rrjeti i farmacisë pret pacientë

Dr. Ibrahimi:

Duke filluar nga sot, barnat e bazuara në metforminë janë baza praktike e të gjitha metodave të trajtimit. Ky është një mashtrim tek pacientët dhe mjekët. Metformina çon në sëmundje dhe vdekje të paparashikueshme. Ky nuk është trajtim. Nëse shihni një mjek me diabet të tipit II dhe ju jep recetë për trajtim bazuar në këto ilaçe, ikni menjëherë nga ai mjek.

Të gjitha këto barna rrisin insulinën e gjakut në nivele kritike. Me këtë sasi insuline, gjaku bëhet i trashë, si qumështi i kondensuar. Në sasi të mëdha, insulina shkakton rrezik të madh për trupin. Mund të dëmtojë mëlçinë, veshkat dhe organet e tjera sekretuese. Insulina është e ngjashme në qëndrueshmëri dhe veprim me acidin e stomakut. Imagjinoni se çfarë do të ndodhte nëse acidi i stomakut mbush organet tuaja të brendshme. Do të digjeshin!

Nivelet e larta të insulinës gërryejnë qelizën, duke kontribuar kështu në ndarjen e saj anormale, dhe kjo ngjason me onkologjinë. Për këtë arsye, NDODH KANCER NË 28% TË PACIENTËVE DIABETIKË, siç tregohet nga statistikat.

Për më tepër, përmbajtja e lartë e insulinës bën që enët e gjakut të bllokohen me pllaka kolesteroli, pasi gjaku i pasur me insulinë përqendrohet dhe fillon të lëvizë më ngadalë. Si rezultat, enët e gjakut bllokohen me pllaka kolesteroli, të cilat nga ana tjetër shkaktojnë rritje të tensionit. Hipertensioni arterial ndodh në 98% të diabetikëve. Lindin edhe shumë probleme të tjera me sistemin kardiovaskular.

Lista e pasojave kërcënuese të terapisë së bazuar në metforminë

 • Çrregullime të traktit tretë s (më shpesh diarre, urth, belbëzime, ulçera në stomak)
 • Hipertensioni - mbitension, sidomos gjatë natës, dhimbje koke, bllokim veshi, frikë.
 • Cirroza e mëlçisë - mëlçia bëhet një ind lidhës dhe ndalon pastrimin e gjakut, dhe i gjithë trupi është i mbushur me toksina
 • Gurë për shkak të prodhimit intensiv të kripës dhe sheqerit
 • Sëmundje onkologjike
 • Vdekje e parakohshme për shkak të enëve të gjakut të shkatërruara
 • Verbëri

Zhvillimi i ndërlikimeve, natyrisht, varet nga koha dhe sasia e marrjes së ilaçeve, si dhe nga karakteristikat individuale të një personi. Sidoqoftë, NUK MUND TI SHMANGËSH PLOTËSISHT!

Nëse metformina vret, pse përdoret?

Fatkeqësisht, ditët e sotshme, jo shumë mjekë kujdesen me të vërtetë për shëndetin e pacientëve të tyre. Mund të them edhe se nuk u intereson. Ata thjesht bëjnë punën e tyre dhe paguhen për të. Ata nuk u intereson nëse shëroheni apo jo. Kjo është arsyeja pse pa menduar ata japin çfarëdo që u thonë zyrtarët e tyre më të lartë ose Ministria. Dhe ajo që thuhet se jepet është një ilaç i bazuar në metforminë, sepse shitjet e tij sjellin fitime të mira. Dhe gjithashtu ka efekt, megjithëse i përkohshëm.

Një indiferencë e tillë nuk mund të shërojë diabetin!

Pacientët nuk e dinë se çfarë pasojash i presin nga përdorimi i vazhdueshëm i këtij ilaçi dhe mjekët nuk kanë nevojë të flasin për këtë.

Trajtimi i diabetit me ilaçe kimikisht agresive është padyshim i paligjshëm! Por diabeti i tipit II mund të shërohet! E gjitha që duhet të bëni është të zgjidhni metodën e duhur të trajtimit!

Dr. Ibrahimi:

Shpesh më vijnë pacientë që janë trajtuar me metforminë për disa vjet. Ky është një person i sëmurë, një person që është plakur më shpejt se sa normalisht...

Sidoqoftë, shpesh, pacientët zbulojnë se kanë diabet tip II gjatë depistimit. Në të njëjtën kohë, pacientët në përgjithësi, ndihen mirë dhe kurrë nuk e mendojnë se kanë sheqer të lartë në gjak. Dhe pastaj atyre iu jepet metforminë me doza në rritje...

Si rezultat, niveli i sheqerit bie, por me kalimin e kohës, gjendja e personit fillon të përkeqësohet gradualisht. Pacientët fillojnë të ankohen për lodhje kronike, mbipesha, tension të lartë të gjakut dhe dhimbje koke. Këmbët e tyre filluan të fryhen, dhe po ashtu edhe fytyrat e tyre në mëngjes. Ata ndiheshin sikur u bien këmbanat në vesh. Gishtat u janë mpirë dhe gjymtyrët i kanë të ftohta. Shikimi i turbullt. Kujtesa e tyre përkeqësohet.

Mjekët thonë se e gjitha është për shkak të diabetit. Por në fakt, e gjitha është për shkak të insulinës! Ose më saktë, për shkak të metforminës, e cila rrit prodhimin e hormoneve në nivele anormale!

Sidoqoftë, MOS MENDONI SE NUK KENI NEVOJË TË TRAJTONI DIABETIN MENJËHERË. Nëse duhet të zgjidhni midis trajtimit të diabetit me metforminë dhe mos trajtimit aspak, atëherë, natyrisht, duhet të zgjidhni opsionin e parë. Diabeti i tipit II do t'ju vrasë më shpejt nëse nuk trajtohet. Njësoj me simptomat e tjera.

Organet e brendshme të diabetikëve duken si qershi tortash. Mëlçia, stomaku, veshkat, zemra dhe më e rëndësishmja enët e gjakut...

Problemet e enëve të gjakut dhe organeve të brendshme!

Imagjinoni tortë me qershi ose mjedër. E njëjta gjë u ndodh të gjitha enëve të gjakut nëse keni diabet. Muret e enëve të gjakut bëhen të ngopura me sheqer dhe të brishtë. Si rezultat, enët e gjakut humbin aftësinë e tkurrjes dhe zgjerimit. Si fillim vdesin enët më të vogla të gjakut, dhe ata pasohen nga enët e mesme dhe të mëdha. Enët e gjakut ushqejnë organet e brendshme. Përkeqësimi i furnizimit me gjak çon në zhvillimin e sëmundjeve kronike.

Si ju vret diabeti nga brenda dhe jashtë:

Humbja e shikimit. Diabeti e bën një person të verbër, përgjithmonë. Është e pamundur të rifitoni shikimin e dëmtuar diabetik edhe me korrigjimin me lazer, sepse shkëputja e retinës ndodh si rezultat i gjakderdhjes së tepruar.

Shkatërrim i veshkave. Sheqeri vetëm bllokon uretrat. Ambienti në veshka bëhet shumë i ëmbël. Sheqeri është konservues dhe ai ruan veshkat. Gradualisht ata vdesin. Mosfunksionimi kronik i veshkave është vetëm maja e ajsbergut. Veshkat mund të dëmtohen plotësisht.

Kyçet ndalojnë së lëvizuri. Lëvizja e kyçit mundësohet nga lëngu sinovial. Kur enët e gjakut ndalojnë së ushqeri kyçet, lëngu sinovial nuk sekretohet më. Kyçet janë thjesht të thata. Si rezultat personit iu desh të duronte dhimbje të pabesueshme. Edhe ilaçet kundër dhimbjeve nuk bëjnë gjë. Kyçet janë ngrirë plotësisht dhe personi humb aftësinë për të lëvizur lirshëm.

Dëmtim të sistemit nervor. Nervat, si shumë organe të tjera, vuajnë nga sheqeri i tepruar. Me kalimin e kohës, diabetikët zhvillojnë psikozë dhe emocionet bëhen të paekuilibruara. Shpesh ata kalojnë në depresion dhe asgjë nuk i bën të lumtur. Ata thjesht duan të shtrihen dhe të vdesin.

Lëkura fillon të kalbet! Së pari, ajo bëhet e thatë dhe shfaqen gërvishtjet, e kjo pasohet nga ekzema. Muskujt dhe kockat fillojnë të dekompozohen dhe shkëputen nga lëkura. Shfaqet një erë e keqe. E gjitha kjo çon në gangrenë.

Pavarësisht se si e shikoni, diabeti është një sëmundje shumë e rrezikshme. Ndoshta edhe më e rrezikshmja. Më vjen shumë keq për njerëzit që diagnostikohen me diabet. Mundohem t’i ndihmoj, por gjithçka varet, para së gjithash, nga ata.

Nëse metformina nuk mund të konfirmohet, si ta trajtojmë diabetin? Për shembull, një i moshuar mesatar me diabet të moshës, ku nivelet e sheqerit janë vazhdimisht në rritje. Le të themi që ata marrin metforminë dhe nuk ndihen mirë. Çfarë mund të bëjnë ata për të kuruar diabetin? A mund t’ia dalin vetë?

Dr. Ibrahimi:

Më lejoni ta përsëris - diabeti i tipit II është një sëmundje komplekse, e rrezikshme dhe sistemike. Kjo nuk është një ftohje e zakonshme ose një rast diarreje. Është shumë më e rëndë. Sëmundja sulmon të gjithë trupin, dhe për këtë arsye edhe trajtimi duhet të jetë sistematik. NUK ËSHTË EFEKTIV DHE I RREZIKSHËM nëse rriten nivelet e insulinës dhe e zgjidh atë...

Trajtimi i diabetit duhet të jetë gjithëpërfshirës dhe duhet të bëhet vetëm me ilaçe që përveç uljes së niveleve të sheqerit, japin edhe siguri për të gjithë trupin.

Nëse flisnim për ilaçe të caktuara që njerëzit mund të përdorin për të trajtuar diabetin vetë, atëherë unë do të rekomandoja një produkt të quajtur Diatea . Është zhvilluar në vitin 2015 nga Instituti i Endokrinologjisë. Ky nuk është një element kimik i rastësishëm si metformina, por një KOMPLEKS NATYROR ANTI-DIABETIK, QË PËRMBAN MBI 60 (!) PËRBËRËS TË NDRYSHËM AKTIVË.

Ky produkt përmban të gjitha vitaminat, makro dhe mikro elementet që janë më të nevojshme për diabetikët. Diatea përmban 28 ekstrakte bimore të mbledhura nga pjesë të ndryshme të botës.

Diatea është e mirë sepse nuk dëmton trupin. Në fakt, e amplifikon atë. Por më e rëndësishmja, ajo ka një ndikim pozitiv në sëmundjen nga të gjitha anët.

60 përbërës aktivë. Asnjë produkt tjetër në botë nuk mund të mburret me një përbërje kaq të pasur.

Efektiviteti i Diatea jo si më parë! Sapo kemi filluar të rekomandojmë këtë produkt për pacientët tanë... 96 nga 100 persona i thanë lamtumirë gjendjes së tyre. Niveli i sheqerit të tyre nuk rritet më dhe ata ndihen mirë.

Një letër e sinqertë në lidhje me trajtimin e diabetit

Unë do të doja t'ju tregoja një letër nga Agnesa, një i moshuar nga Shqipëria. Ai nuk mori trajtim në klinikën tonë (nuk mund të vinte tek ne, sepse ndihej keq). Unë i thashë në telefon për Diatea . Si rezultat, ai po bëhet më mirë.

Ja çfarë shkruajti ai.

Agnesa, 77. Një qytetar i moshuar nga Shqipëria që vuan nga diabeti. Ai jeton në Berat...

Pse mjekët e tjerë u fshehin njerëzve produkte të tilla të pabesueshme si Diatea ? Unë kam diabet të shkallës së rëndë. Më ka shoqëruar për 18 vjet, që kur isha 49 vjeç. Kohët e fundit më ka shkaktuar komplikime serioze në sy dhe veshka. Veshkat e mia mezi po funksionojnë dhe mbaj erë acetoni. Vajza ime nuk mund të qëndrojë në të njëjtën dhomë me mua prej kësaj. Më djegin këmbët dhe i kam të nxira, madje dhe majat e gishtave. Unë me të vërtetë isha si i vdekur. Mjeku tha që nuk më kishte mbetur shumë kohë.

Unë i thashë vajzës time të mendonte për ditët e mia të fundit. Kam pasur një jetë të mirë, por ende nuk dua të vdes. Edhe pse unë bërtita në mënyrë histerike se doja të vdisja, unë nuk e kisha me gjithë mend. Klinika juaj është shpresa ime e fundit. E di që keni arritur të luftoni kundër diabetit, por prap nuk mund ta besoj - megjithatë, të gjithë thonë se është e pashërueshme dhe se thjesht po humbas kohën. Prandaj nuk shkova. Por pastaj pashë një reklamë në TV dhe vendosa ta telefonoja.

Faleminderit shumë për konsultën tuaj dhe Diatea të cilën ma ke dërguar. Fillova ta marr menjëherë. Kanë kaluar 4 muaj nga ajo kohë dhe unë jam akoma gjallë. Dhe doktori tha që nuk do të vdes shpejt sepse niveli i sheqerit në gjak është normalizuar. Por unë personalisht e ndjeva atë. Në 10 vitet e fundit nuk jam ndjerë aq i shëndetshëm dhe pa diabet sa tani! Fillova të flija i qetë dhe s’kisha më etje pa pushim, si dhe nuk shkoja më në tualet aq shpesh. Lodhja dhe dobësia e vazhdueshme gjithashtu u zhdukën. Tensioni nuk u rrit më. Shikimi im u përmirësua. Nuk e kam mbaruar trajtimin, por kam besim se do ta fitoj këtë betejë. Faleminderit shumë për Diatea .

Na tregoni për sa shpejt mund ta kapërceni këtë sëmundje Diatea

Sinqerisht, procesi nuk është i shpejtë, por është i plotë. Duhen disa muaj. Mund të duhen gjashtë.

Ju duhet të jeni të përgatitur për një trajtim afatgjatë. Por pasi t’i nënshtroheni trajtimit, nuk keni më nevojë të merrni asnjë ilaç dhe mund të bëni një jetë normale të shëndetshme, ashtu si keni jetuar para diabetit.

Diatea i ndihmon të gjithë, përfshirë ata me sistem imunitar të dobët.

Ju duhet të merrni Diatea deri në fund. Ju e merrni atë për 2 javë, pastaj pushoni për 4-5 ditë dhe e përsërisni. Unë do t'ju tregoj hap pas hapi se si shkon procesi i rimëkëmbjes.

Rigjallëron enët e gjakut

Efekti kryesor i Diatea është se jo vetëm heq sheqerin nga gjaku dhe kështu normalizon nivelet e glukozës, por gjithashtu tret sheqerin, i cili ka depërtuar në muret e enëve të gjakut falë një prej përbërësve të tij - Ginkgo Biloba. Kjo është sikur muret e enëve të gjakut të hollohen dhe të rimarrin aftësinë për tkurrje dhe shtrirje. Mpiksjet e gjakut shpërndahen dhe kanalet pastrohen. Kapilarët e vegjël ripërtërihen. Si rezultat, tensioni i gjakut i një personi ndalet së shpejti, dobësia dhe përgjumja zhduken, dhe plaga fillon të shërohet më shpejt. Përveç kësaj, personi thjesht ka më shumë energji. Ata kanë dëshirë për të bërë diçka rreth shtëpisë ose në kopsht.

Normalizon nivelet e glukozës

Diatea nuk rrit nivelet e insulinës, prandaj është e padëmshme. Por përveç kësaj ajo gjithashtu ka një efekt pozitiv - domethënë, mund të zvogëlojë rezistencën e insulinës. Kjo është diçka shumë e jashtëzakonshme. Komponentët biologjikisht aktivë të produktit depërtojnë drejtpërdrejt në muskuj, dhjam dhe qelizat e mëlçisë dhe i stimulojnë ato në një mënyrë të tillë që ata të fillojnë t'i përgjigjen më mirë pranisë së hormoneve në qarkullimin e gjakut. Në mjekësi, ky proces quhet “edukim sekondar i qelizave”. Si rezultat, me kalimin e kohës, qelizat fillojnë të konsumojnë glukozë në mënyrë më aktive, e cila shkakton një ulje të përqendrimit të saj në gjak. Kjo është metoda më e sigurt për trupin për të përdorur glukozën.

Pacientët fillojnë të ndjehen mirë në çdo kohë të ditës, përfshirë edhe pas ngrënies. Ata nuk janë më të etur, nuk ka më ënjtje, skuqje ose kruarje të organeve gjenitale. Shkuarjet në tualet gjithashtu ndaluan.

Për treguesit fizikë: ul nivelin e hemoglobinës glukozilabike, ul përqendrimin e sheqerit dhe acetonit në urinë.

Shkrin dhjamin e tepërt!

Mbipesha është ajo që përkeqëson gjendjen e diabetikëve me 4-5 herë. Kjo është arsyeja që Diatea ka edhe një efekt për humbje peshe. Ndodh për dy arsye. Së pari, qelizat fillojnë të shndërrojnë sheqerin në energji në mënyrë më aktive. Dhe së dyti, produkti përmban një ekstrakt shumë të përqendruar të tribulusit, i cili është një djegës i fuqishëm yndyror natyral.

Humbja e 10 kg zvogëlon rrezikun e zhvillimit të ndërlikimeve të rrezikshme diabetike me 50%.

Rikthen potencën

Shumë diabetikë janë impotentë. Një nga efektet e jashtëzakonshme të Diatea është që ajo synon normalizimin e niveleve të testosteronit dhe rikthimin e fuqisë së shëndetshme. Edhe në moshën 50, 60 vjeç, burrat janë përsëri në gjendje të bëjnë seks.

Përmirëson gjendjen e lëkurës, kockave dhe muskujve

Edhe lëkura e dëmtuar keq rikuperohet. Ulçera shërohet dhe lëkura nuk është më e thatë. E njëjta gjë ndodh me kockat, ku përbërja e tyre e shëndetshme rikuperohet dhe ato s’janë më të brishta. Indet shërohen dhe muskujt bëhen elastikë.

Efekti i fluturave për diabetikët!

Diatea punon si përplasja e krahëve të një fluture që shkakton një reaksion zinxhir shërues, e cila ripërtërin organet e brendshme dhe përmirëson mirëqenien e përgjithshme. Nga shërimi i enëve të gjakut në rikthimin e shikimit dhe shërimin e nyjeve.

Lehtësi për tu zgjuar

Ju zgjoheni në mëngjes dhe fluturoni nga shtrati juaj - nuk keni pse të detyroni veten të ngriheni dhe të fërkoni këmbët tuaja të ngurta, duke shtrënguar shpinën dhe qafën. Në mëngjes, trupi juaj është plot energji dhe forcë.

Shëndet dhe humor i shkëlqyeshëm

Gjithë ditën. Ju flini mirë dhe mjaftueshëm dhe ndiheni me energji. Ju nuk keni pse të shkoni në tualet gjatë gjithë natës. Pa dhimbje apo kruarje.

Mëngjes i shijshëm

Menuja juaj do të rritet ndjeshëm. Ju nuk keni më nevojë të ndiqni një dietë të rreptë. Do të mbani mend shijen e një pjate që vetëm e keni ëndërruar. Jo më dietë me pak karbohidrate. Shijoni ushqimit tuaj të preferuar!

Fuqi të madhe

Ju nuk keni pse të shqetësoheni për këmbët tuaja kur dilni, dhe të ecurit s’ka pse të jetë një detyrë e lodhshme, sepse ju mund të ecni ose të vraponi gjatë gjithë ditës pa u lodhur ose pa ju ënjtur këmbët. Shapkat, këpucët, çorapet nuk ju vrasin më këmbët e ënjtura si piruni në suxhuk.

Qetësi absolute

Jeni vërtet të qetë dhe të relaksuar. Jo më dhimbje të vazhdueshme që ju konsumon mendjen, duke ju ndaluar të përqendroheni në gjëra të tjera. Kur asgjë nuk të dhemb, gjërat, tingujt, aromat dalin me ngjyra të reja që kishit kohë pa i përjetuar.

hikim të shkëlqyer

Edhe shikimi i dëmtuar keq do të fillojë të rikuperohet gradualisht. Ajo që dikur ishte e paqartë do të bëhet e qartë. Ju mund të shihni edhe një herë numrat e autobusëve nga distanca, dhe të admironi edhe një herë bukurinë e natyrës.

Dhe më e rëndësishmja, ju do të zgjasni jetën! Në të njëjtën kohë, edhe në moshën ekstreme të plakjes, do të ndiheni të shëndetshëm dhe energjik. Ju nuk keni pse t’i bini në qafë vëllait tuaj për kujdes. Ju do të jeni në gjendje të kujdeseni për veten tuaj.

Mungesë e Diatea në farmacitë shqiptare!

Me sa dimë, është shumë e vështirë të blesh Diatea në farmaci. Ky produkt gjendet rrallë. A është e vërtetë? Dhe çfarë këshille do t'u jepnit diabetikëve?

- E saktë. Diatea prodhohet në sasi të kufizuar, dhe për këtë arsye nuk arrin në farmaci. Një numër i madh i pakove shiten jashtë vendit dhe pakot e tjera blihen nga klinikat private.

Por kam një lajm të mirë për lexuesit e revistave tuaja. Jam këshilluar me një koleg dhe kemi vendosur të ofrojmë Diatea për lexuesit tuaj me një çmim minimal. Ne do t'ia dërgojmë produktin blerësit direkt në vendbanimin e tyre me postë. Kudo në Shqipëri.

Ja se si ta merrni Diatea ...

Ju duhet të:

 • Ju duhet të jeni në Shqipëri. Ne nuk dërgojmë Diatea jashtë shtetit...
 • Ju mund ta merrni Diatea VETËM PËR PËRDORIM PERSONAL. Kërkoj nga ju që të mos e rishitni Diatea për fitim duke rritur çmimin. Diatea do t'i dërgohet vetëm një personi në sasinë e nevojshme për të trajtuar NJË person (ose dy persona - nëse ka disa diabetikë në familje)

Shfrytëzoni këtë mundësi para se ta bëjë dikush tjetër!

Fatkeqësisht, ne nuk e kemi këtë produkt në sasi të mjaftueshme për të gjithë diabetikët në Shqipëri. Kështu që vendosëm t'ua jepnim atyre që bëjnë aplikimin sa më shpejt në faqe.

Nëse dëshironi të kuroni diabetin me këtë produkt unik, unë ju rekomandoj që ta porosisni atë sa më shpejt që të jetë e mundur sa është në dispozicion.

Kujdes!

5 pako

Faqja jonë ofron zbritje për blerje të Diatea . Provoni fatin tuaj duke shtypur SPIN. Nëse jeni me fat, do të jeni në gjendje ta blini këtë produkt më lirë se zakonisht! Paçi fat!

Putar

Ju do të merrni një zbritje prej 50% për Diatea!

NË RREGULL

ZBRITJE
7800 ALL
3900 ALL

Porositni këtë produkt me zbritje përpara se kjo ofertë t'u jepet lexuesve të tjerë! Ulja juaj do të skadojë pas:
09 : 26

DISKUTIM

Alma
Ju falënderoj për mirësinë tuaj! Po përpiqem ta blej Diatea përmes klinikave të tjera. Çmimet e tyre janë 10 herë më të larta. Nuk pranova. Pastaj një mik më tregoi një lidhje me këtë artikull. Unë e porosita nga ju. Pakoja ime erdhi shpejt. Unë tashmë kam filluar trajtimin dhe madje kam marrë disa rezultate!
Juli
Unë mund të konfirmoj fjalët e mjekut! Metformina është e keqe - ata helmojnë qëllimisht njerëzit me të për të fituar para prej tyre! E mora për 7 vjet. Nuk pata rezultate. Nuk arriti të ndalonte rritjen e nivelit të sheqerit në gjak. Situata vetëm u përkeqësua. Atëherë mora vesh për Diatea . Dallon si nata me ditën. Këto produkte natyrore në të vërtetë përmirësojnë gjendjen tuaj ndryshe nga ilaçet e dëmshme kimike. Njerëz, ju sugjeroj Diatea të gjithëve.
Eliza
Oh, unë kisha shumë probleme për shkak të diabetit tim para se të zbuloja Diatea . Jeta ime është si e një gruaje të varfër para shumë vitesh. Përveç niveleve të larta të sheqerit, kam edhe tension të lartë të gjakut (200-230), të cilin do ta vjell gjithmonë. Për më tepër jam mbipeshë - 120 kg (jam dhe e shkurtër). Edemë, gulçim - i kam kaluar të gjitha. Trupi im po kalbej, por jo më. Unë ndoqa një kurë me Diatea . Tani të paktën ndihem si një person i gjallë. Arrita të dobësohem dhe tensioni nuk u rrit m. Në thelb, gjithçka është në rregull tani, shpresoj se të gjithë janë njësoj.
Asim
Shumë e mirë për uljen e sheqerit. Në një muaj, sheqeri im ra nga 14 mmol/ l në 7.9!
Adrian
Faleminderit, e bëra porosinë. Kur operatori më mori në telefon, unë e pyeta sa produkte kishte gjendje. Ai tha se kanë mbetur akoma 15 pako, por ka më shumë porosi - me sa duket gjithnjë e më shumë njerëz po mësojnë për të. Ndoshta do të mbarojnë.
Sidi
Çdo sëmundje mbart sëmundje dhe biznes për të tjerët. Farmacitë kanë treguar prej kohësh fytyrën e vërtetë - gjithçka që ata kanë nevojë janë paratë dhe shëndeti ynë!
Bela
Kam diabet dhe arrita ta luftoj. Tani, çdo vit marr Diatea për të parandaluar rikthimin. Për ata që nuk e kanë provuar këtë produkt, unë ua rekomandoj shumë atë!
Rubi
Diatea U SHITËN!!!!!!!! Unë nuk e bëra porosinë në kohë. Ata më thanë dje se ka ende stok. Nuk mund të kem më diabet. Nuk di si ta trajtoj. Kam shpresë me Diatea . A ka ndonjë gjë që mund të bëj?
Lea
As unë nuk ia dola. Çfarë të përdor për trajtim tani??? Miku im më tregoi për Diatea . Ai e komentoi shumë mirë dhe doja të bëja një porosi, por nuk kisha kohë të mjaftueshme. Jam i trishtuar...
Eliza
Hej të gjithë. Unë jam 32 vjeç, peshoj 114 kg, tani - vetëm 80 kg, gjatësia 172 cm. Nivelet e glukozës sime variojnë nga 12 në 18 vjet, e njëjtë me 29. Tani - 5.0. unë marr Diatea prej 3 muajsh. Jam mëse e lumtur me vendimin tim. Asnjë produkt tjetër nuk më ndihmoi kështu.
Argon
A do të shitet përsëri? Dhe kur? Edhe unë dua ta porosis!!!
Denisa
Diatea po mbaron! Sipas faqes në internet, klinika ka ofruar edhe 1000 pako të tjera për diabetikët! Sipas mjekëve, kjo është sasia e fundit që ata mund të kenë të lirë.
Edi
Faleminderit! E porosita. Ata më thanë se do të vijë pas 2 ditësh. Po planifikoj menjëherë trajtimin.
Andrea
Ky produkt është i mahnitshëm. Unë e kam marrë atë për një javë dhe tashmë mund të shoh ndryshimet pozitive. Unë e mat nivelin e sheqerit në gjak disa herë në ditë. Është shumë më i ulët se më parë. Nëse vazhdon kështu, mund të jem në gjendje ta kapërcej këtë problem plotësisht.
Udhmir
Diabeti është një sëmundje shumë e rrezikshme. Unë kam vuajtur për 4 vjet dhe nuk kam simptoma të jashtme, por vetëm goja më thahet ndonjëherë. Kështu që unë nuk jam aq e shqetësuar për prerjen e këmbëve e kështu me radhë. Por së fundmi më ra të fikët. Më çuan në spital, ku më bënë analizat. Gjithçka doli të ishte shumë serioze. Veshkat e mia ishin në një gjendje parakanceroze, enët e gjakut ishin aq të konsumuara saqë mjeku nuk mund ta besonte. Kjo është ajo që ndodh kur sëmundja nuk trajtohet në kohën e duhur.
Mira
Babai im ka diabet dhe nuk dëshiron të marrë pilula. A e di dikush nëse Diatea mund ta ndihmojë?
Lida
Sigurisht që mundet! Sidoqoftë, është më mirë ta provojë, edhe sepse Diatea është shumë më e lirë sesa, për shembull, metformina.
Albana
Diatea është një produkt i shkëlqyeshëm. Vajza jonë u diagnostikua me diabet. Ajo është vetëm 7 vjeç. Ne nuk duam ta vendosim plot me ilaçe kimike në moshë të re. Ne konsultohemi me shumë endokrinologë. Vendosëm ti japim Diatea provoni . E ndihmoi shumë. Nivelet e sheqerit në gjak ndaluan së rrituri pothuajse tërësisht. Dhe ajo nuk e mori më Diatea dhe prapë ndihet shumë mirë.
Manjola
Faleminderit! Arrita ta porosis produktin para se të mbarojë!
Valbona
Faleminderit, faleminderit, faleminderit shumë për këtë artikull, shpresoj se mund t'i ndihmojë njerëzit.
Frenk
Faleminderit. Edhe unë e bëra një porosi.