REKLAMA

Një student i mrekullueshëm nga Shqipëria mori çmimin më të lartë mjekësor në vend për zbulimin e një metode që ndihmon për të humbur peshë dhe për të kaluar nga masa XXL në masën S pa efekt rikthimi!


Nutricionistët kanë frikë të humbasin punën e tyre. A do t'ua heqë punën mijëra dietologëve metoda e re e humbjes në peshë? Ekspertët kryesorë të të ushqyerit nuk kanë dyshim se kjo do të jetë kështu. Përveç zhvillimit të një produkti natyral për humbje peshe, një student shqiptar pati një përparim në luftën kundër peshës së tepërt.


img

Algo increíble sucedió en el congreso de América latina. Todo el público aplaudió durante 10 minutos a la chica que estaba detrás de la grada. Era Elena Cruces, una estudiante colombiano. Fue ella quien sugirió usar una fórmula única que permitirá perder peso.

img

Martini propozoi një ide të mrekullueshme dhe zbatimi i saj filloi të shqyrtohej nga autoritetet shqiptare. Ky medikament është prodhuar tashmë dhe tregon rezultate të shkëlqyera.

Si mund të ndihmojë një produkt i ri shumë njerëz të përballojnë peshën e tepërt? Në artikullin e sotëm do të flasim për të.

Korrespondenti: "Martin, ju jeni një ndër dhjetë studentët më të zgjuar të mjekësisë në botë. Pse filluat të trajtoni çështjen e humbjes së peshës?"

Martini: Nuk do të doja të flisja publikisht për këtë, por motivimi këtu është thjesht personal. Disa vite më parë, nëna ime vdiq nga hipertensioni i shkaktuar nga mbipesha. Gjithçka dukej mirë, por më pas ajo pati një tronditje të papritur në gjumë dhe vdiq me dhimbje. Gjyshja ime vdiq nga e njëjta gjë. Më pas fillova të studioj problemet që lidhen me peshën e tepërt dhe si të shpëtosh prej saj. U trondita kur kuptova se dietat, ushtrimet dhe pilulat nuk funksiononin për nënën time. Për 5 vjet, ajo përdori të njëjtat metoda që përdorin të gjithë të tjerët për të humbur peshë dhe ishte shumë zhgënjyese për të të shihte që koha kalonte, por asgjë nuk përmirësohej në pamjen e saj fizike apo në mirëqenie.

Tre vitet e fundit jam zhytur plotësisht në këtë çështje. Në fakt, në procesin e shkrimit të një teze, u shfaq një metodë e re për të lehtësuar problemin e peshës së tepërt, për të cilën po flasin tashmë të gjithë.Kuptova që kisha zbuluar diçka të re.Por as që mund ta mendoja se do të ngjallte kaq shumë interes në struktura të ndryshme.

Korrespondenti: "Për çfarë strukturash po flisni?"

Martini: Sapo u publikuan botimet për metodën time, menjëherë fillova të merrja disa oferta për të shitur idenë. Të parët që më kontaktuan ishin francezët dhe më ofruan 120 mijë euro. E fundit ishte një kompani farmaceutike amerikane që donte të blinte formulën time për 35 milionë dollarë. Kam ndërruar numrin e telefonit dhe nuk i përdor rrjetet sociale sepse çdo ditë më vijnë propozime nëpërmjet të gjitha mjeteve të komunikimit.

Korrespondenti: "Me sa di unë, ju nuk e keni shitur formulën, apo jo?"

Martini: Jo. Mund të tingëllojë pak e ashpër, por nuk e krijova formulën për të fituar para me të. Çfarë do të ndodhë nëse shes formulën? Ata do të marrin një patentë, do të ndalojnë të tjerët të prodhojnë dhe do të rrisin çmimin e drogës. Në këtë rast, qytetarët britanikë nuk do të mund të shpëtojnë nga problemet që lidhen me peshën e tepërt. Një nga mjekët e huaj më tha se një ilaç i tillë në Shqipëri duhet të kushtojë të paktën 50 mijë lekë. Kjo nuk është e drejtë! Kush në Shqipëri mund ta blejë atë për 50 mijë lekë? Kështu që kur mora ofertën nga shteti për të marrë pjesë në zhvillimin e një produkti kombëtar, pranova menjëherë. Ne punojmë me specialistët më të mirë. Ilaçi tani ka kaluar provat klinike dhe është i disponueshëm për të gjithë.

David Samiu, një filantrop dhe shkencëtar i njohur, koordinoi prodhimin e produktit. Ne i kërkuam të fliste për produktin dhe planet.

img

Korrespondenti: "Cila është ideja kryesore e Martinit?"

David Samiu: Një dietë për humbje peshe është torturë dhe humbje parash!

Këto fjalë tashmë janë konfirmuar nga më shumë se 14 mijë përdorues të kënaqur të produktit tonë natyral për humbje peshe, të cilët kanë përfunduar tashmë kursin dhe gëzojnë një figurë të hollë.

Vendosëm të mësojmë më shumë rreth dietave të njohura deri më tani. Dhe ne kontrollojmë me kujdes pse ata nuk arrijnë rezultatet e dëshiruara. Këto janë përfundimet:

Ushqimi jo i shëndetshëm dobëson trupin dhe ul imunitetin: çon në mungesë të vitaminave dhe elementëve të gjurmimit. Trupi humbet energjinë, kështu që ne jemi vazhdimisht të lodhur, të nevrikosur dhe të përgjumur. Rezistenca e trupit ndaj viruseve dhe baktereve zvogëlohet në mënyrë drastike, kjo është arsyeja pse ne shpesh sëmuremi.

Dieta jo e shëndetshme është uria e vazhdueshme, refuzimi i ushqimeve të preferuara dhe pendimi: lufta e vazhdueshme kundër oreksit dhe refuzimi i ushqimeve të preferuara është e vështirë të kapërcehet. Si rezultat, pas kufizimeve të tilla, ne nuk mund të durojmë më dhe hamë gjithçka, pas së cilës ndjejmë keqardhje dhe pesha kthehet.

Dieta jo e shëndetshme është e shtrenjtë: një kontroll mujor nga një nutricionist i kualifikuar kushton një minimum prej 400 paund. Përveç kësaj, të gjitha me kalori të ulët dhe ushqimet e fitnesit janë shpesh të shtrenjta. Si rezultat, ne shpenzojmë 4 herë më shumë para për ushqime dietike sesa për ushqime normale. Dhe për të mbajtur peshën, duhet të ushqehemi në këtë mënyrë gjatë gjithë jetës. Asnjë portofol nuk mund të përballojë shpenzime të tilla.

Pas dietës së pashëndetshme, vjen efekti "yo-yo": trupi i dobësuar nga uria automatikisht fillon të ruajë rezerva energjie për më vonë, në lidhje me të cilat metabolizmi ngadalësohet derisa të ndalojë plotësisht. Si rezultat, pas dietës, trupi kthehet në peshën e mëparshme edhe më shpejt se para humbjes së peshës.

Kjo është arsyeja pse formula e humbjes së peshës së Martinit është diçka që mund të jetë një zbulim i vërtetë në luftën për një figurë elegante!

Ideja e Martinit se si të ngasësh një makinë tregon rrugën më të shkurtër për të humbur peshë. Një metodë që ju ndihmon të humbni peshë gjatë gjithë jetës. Ishte ajo që sugjeroi përdorimin e një formule kimike unike që do të fillonte procesin e ketozës* pa u shqetësuar për një dietë me pak karbohidrate!

*Ketoza është procesi i marrjes së energjisë nga yndyrat, jo nga glukoza që hyn në trup me karbohidrate. Nëse trupi ndalon marrjen e energjisë nga karbohidratet, pas 7-14 ditësh ai hyn në një gjendje ketoze. Si rezultat, qelizat yndyrore shndërrohen në mënyrë aktive në energji. Por është e vështirë për një person të ndjekë një dietë që eliminon karbohidratet nga ushqimi.

Qëllimi i Martinit është një qasje e re për të luftuar peshën e tepërt bazuar në ketozë (gjendja metabolike në të cilën trupi fillon të shpërbëjë yndyrën për energji).

Por, në përgjithësi, për të arritur ketozën, duhet të ndiqni një dietë që kufizon marrjen e karbohidrateve për 7-14 ditë.

Bazuar në formulën e Martinit, u krijua çaji GoSlim. Vetëm 1 lugë nga ky çaj redukton kalimin e trupit në ketozë nga 14 ditë në 40-50 minuta, kohë gjatë së cilës fillon procesi i shndërrimit të yndyrës në energji dhe reduktimit të yndyrës viskerale. img

Çaji siguron një fluks të trupave ketonikë nga jashtë dhe ndihmon në eliminimin e yndyrës së tepërt viskerale.

GoSlim shkakton efektin e ketozës: përshpejton metabolizmin, zvogëlon oreksin dhe ndikon drejtpërdrejt në rezervat tuaja yndyrore.

Karakteristikat kryesore të GoSlim janë përshpejtimi i kalimit të trupit në ketozë dhe ndihma në shndërrimin e yndyrës në energji.

Nëse pini1 filxhan çaij GoSlim dy herë në ditë, rezultatet e para mund t'i shihni në vetëm një javë. img

Sot, ky kompleks përdoret nga 80% e ekspertëve, pasi siguron humbje të shpejtë dhe të lehtë në peshë. Kjo është ajo që ata rekomandojnë për klientët e tyre.

Përveç trupave ketonikë, GoSlim përmban rreth 10 komponentë të nevojshëm natyrorë dhe të sigurt për të humbur peshë shpejt dhe lehtë. Ato janë atje për të rritur efektin e ketoneve, si dhe për të mbështetur trupin në humbjen e peshës. Nuk do t'i rendis të gjitha, vetëm disa:
Çaji GoSlim: përshpejton metabolizmin, stimulon djegien e yndyrës, ruan masën muskulore dhe parandalon rënien e lëkurës dhe formimin e strijave, si dhe formimin e depozitave të reja në krahët, barkun dhe ijet.
Kopra: Përfshihet në sintezën e hemoglobinës dhe aktivizon genin SIRT, i njohur gjithashtu si gen riprodhues.
Lulja e kamomilit: Rrit prodhimin e hormoneve përgjegjëse për metabolizmin e karbohidrateve, gjë që përshpejton metabolizmin. Përveç kësaj, redukton nervozizmin, ankthin dhe përmirëson cilësinë e gjumit.
Frutat e koprës: zvogëlojnë përqendrimin e kolesterolit në gjak. Përmirësojnë metabolizmin e ujit dhe kripës, duke reduktuar ënjtjen dhe duke ndihmuar në uljen e vëllimit të trupit.
Hikërrori: Forcon kyçet. Ky elektrolit i rëndësishëm është përgjegjës për funksionet e të gjitha qelizave dhe indeve të trupit. Boronica: Gjendja e ketozës ju bën të lodhur dhe të shpërqëndruar. Boronicat ofrojnë energji dhe ndihmojnë në ruajtjen e përqendrimit dhe promovojnë humbjen e peshës pa humbur masën muskulore. St. Rrënjët e mykut të Shën Gjonit Relaksojnë muskujt pas stërvitjes, lehtësojnë dhimbjet e kyçeve dhe parandalojnë spazmat e muskujve”. Dua t'ju tregoj rezultatet e testeve të kryera nga specialistët në Berlin. Në total, 10,000 vullnetarë obezë morën pjesë në test. Ata të gjithë pinë çajin GoSlim çdo ditë. Rezultatet e testit pas 31 ditësh: Hollimi dhe kalimi nga masa XXL në masën S: 18% e subjekteve Humbën 4-11 kilogramë: 77% e subjekteve Humbën më pak se 4 kilogramë: 4% e subjekteve Asnjë humbje peshe: 1% e tyre agjëruan Lëkurë e përmirësuar: 98% e subjekteve Normalizimi i proceseve biologjike në gjak: 100% e subjekteve Nuk ka efekte anësore apo varësi: 100% e subjekteve Këtu janë rezultatet e atyre që provuan Go Slim: Rezultatet pas 49 ditësh nga pirja e Go Slim (-7 kg) Rezultatet pas 63 ditësh nga pirja e Go Slim (-9 kg) Rezultatet pas 12 javësh nga pirja e Go Slim (-12 kg) Rezultatet pas 71 ditësh nga pirja e Go Slim (-10 kg) Korrespondenti: Go Slim do të shitet në farmaci?

Dua t'ju tregoj rezultatet e testeve të kryera nga specialistët në Berlin. Në total, 10,000 vullnetarë obezë morën pjesë në test. Ata të gjithë pinin GoSlim çdo ditë.

Rezultatet e testit në 31 ditë:
Hollimi dhe kalimi nga masa XXL në masën S: 18% e subjekteve
Humbën 4-11 kilogramë: 77% e subjekteve
Humbi më pak se 4 kilogramë: 4% e subjekteve
Asnjë humbje peshe: 1% e tyre agjëruan
Lëkurë e përmirësuar: 98% e subjekteve
Normalizimi i proceseve biologjike në gjak: 100% e subjekteve
Nuk ka efekte anësore apo varësi: 100% e subjekteve

Këtu janë rezultatet e atyre që provuan Go Slim:
img

Rezultatet pas 49 ditësh nga marrja e Go Slim (-7 kg)

img

Rezultatet pas 63 ditësh nga marrja e Go Slim (-9 kg)

img

Rezultatet pas 12 javësh nga marrja e Go Slim (-12 kg)

img

Rezultatet pas 71 ditësh nga marrja e Go Slim (-10 kg)

Korrespondenti: Go Slim do të shitet në farmaci?

David Samiu Smith: Intentamos vender "GoSlim" a través de las tiendas durante un mes. Sin embargo, decidimos romper los contratos para el suministro de "GoSlim" a las tiendas colombianas a partir de debido al hecho de que comenzaron a vender nuestro producto con una gran subida: ¡de $4.000-$5.000 por 1 paquete!

Përfaqësuesit e biznesit thanë se një çmim kaq i lartë justifikohej nga fakti se Go Slim është që u duhet pacientëve për t'u ndjerë më mirë çdo 7-10 vjet. Askush tjetër nuk do të shpenzonte para për produkte të vjetra çdo muaj nëse do të mund të pinte një pako çaji GoSlim një herë.

Dhe kjo, thonë ata, rezulton në humbje të mëdha parash për dyqanet. Kjo është arsyeja pse ata kanë rritur ndjeshëm çmimin e GoSlim!

Kjo është arsyeja pse prodhuesi i GoSlim ka prishur kontratën me të gjitha këto kompani. Në vend që të bënte një luftë të kotë kundër atyre që e fryjnë çmimin 5 herë, prodhuesi iu drejtua shitjeve online! Prandaj, ne mund të ofrojmë çmimin më të favorshëm për blerësit!

Korrespondenti: Dhe sa kushton GoSlim?

David Samiu: Kërkesa për GoSlim është rritur kohët e fundit. Në të njëjtën kohë, numri i rasteve të falsifikimit GoSlim është bërë më i shpeshtë. Ekipi ynë redaktues, së bashku me prodhuesin e GoSlim, ka nisur një promovim të përbashkët për lexuesit tanë. Çdo javë, ne zgjedhim një qytet të rastësishëm, banorët e të cilit mund të marrin 50% ulje nga kostoja e produktit. Si rezultat, çmimi i zbritur i produktit është vetëm 5 mijë lekë. Redaktorët tanë përditësojnë informacionin për qytetin që merr pjesë në promovim çdo ditë në formularin e porosisë më poshtë.

Korrespondenti: Sa do të zgjasë programi i zbritjeve?

David Samiu: Promovimi sipas së cilit mund të porosisni GoSlim 50% ulje (Për 5 mijë lekë në vend të 60 mijë lekë) ), estará vigente durante 2 semanas a partir del ! Por ello, recomiendo hacer un pedido de "GoSlim" lo antes posible. Programi nuk do të funksionojë më këtë vit!

Korrespondenti: Ku mund ta blejmë GoSlim origjinal për të shmangur një falsifikim?

David Samiu: Për të shmangur mashtrimet dhe falsifikimin, kushdo që dëshiron të blejë GoSlim mund të lërë një kërkesë direkt në faqen tonë të internetit pak më poshtë, në një formular të veçantë!

Me lejen e botuesit, ne do të vendosim FORMULARI ZYRTAR I POROSISË menjëherë pas përfundimit të intervistës! Aty duhet të vendosni emrin dhe numrin tuaj të telefonit dhe të klikoni në butonin POROSIT TANI ME 50% ZBRITJE.

Mos kini frikë të paraqisni kërkesën tuaj! Në këtë fazë, për të marrë ofertën, thjesht shkruani emrin dhe numrin tuaj të telefonit dhe operatori ynë do t'ju telefonojë! Do të merrni detajet e produktit dhe do t'i përgjigjeni të gjitha pyetjeve tuaja në lidhje me dorëzimin. Pagesa vetëm me marrjen e produktit.

Të dhënat përditësohen në kohë reale:

Ne ofrojmë një zbritje prej 50% për banorët e Shqipërisë

08 : 54

PARALAJMËRIM! Shmangni falsifikimin!

Për të blerë GoSlim origjinal me 50% zbritje në Shqipëri ju mund të lini një kërkesë drejtpërdrejtë në FORMULARIN E KËRKESËS ZYRTARE

FORMULARI ZYRTAR I POROSISË

7800 ALL
3900 ALL


Bëjini pyetjet tuaja profesorit David Samiu, ai do t'ju ndihmojë në çdo mënyrë që të mundet dhe do t'ju japë përgjigje për të gjitha pyetjet tuaja.

Komentet: 14
img
Djana Sholla

Çfarë mund të hani dhe çfarë duhet të refuzoni kur pini GoSlim?

img
David Samiu:

Klientët tanë hanë gjithçka dhe nuk refuzojnë asgjë.

img
Maria Vilajeti

Më thuaj, a ka ndonjë kufizim ky çaj? Unë kam diabet, por duhet të humbas peshë.

img
David Samiu:

Jo, është krejtësisht natyrale dhe nuk ka kundërindikacione. ÇDOKUSH mund të humbasë peshë me të!

img
Suzana Borova

A është ky produkt vetëm për femra? Burri im është mbipeshë dhe ka bark të madh.

img
David Samiu:

Jo, është i përshtatshëm për të gjithë. Më shumë se një burrë tashmë ka humbur peshë falë GoSlim.

img
Elena Tartufi

Edhe unë u shëndosha shumë dhe më pas pija GoSlim. Rezultatet: masa e veshjeve më ndryshoi nga L në S. Shumë fillojnë ta torturojnë veten duke pasur uri ose me sport, sepse nuk besojnë në efektivitetin e metodave të tjera. Ata kurrë nuk do ta dinë derisa ta provojnë.

img
Antoni Kutani

Doktor, dhe pse nuk shitet në farmaci ky super çaj?

img
David Samiu

Siç e thashë edhe më parë, në vendin tonë nuk duan ta shesin me një marzh minimal fitimi. Dhe kjo është kërkesa e parë e prodhuesit: disponueshmëria e ilaçit. Imagjinoni çmimin që do t'i vënë farmacitë dhe dyqanet e tjera. Është ilaçi i parë me këtë rezultat dhe pa kundërindikacione. Ajo do të shitej për një minimum prej 350 deri në 400 paund, kjo nuk është e dobishme për askënd.

img
Tana Gjeloshi

Gjashtë muaj më parë nisa të pija GoSlim, për 30 ditë. Kam humbur peshë dhe kam kaluar nga masa L në S. Nuk e kam rifituar peshën, çaji është i mrekullueshëm.

img
David Samiu:

Rezultat i shkëlqyer!

img
Laura Mara

David, ju lutemi këshilloni prodhuesin që shet çajin origjinal

img
Kristina Papajani

A mund të përsëritet trajtimi?

img
Davie Smith:

Është e mundur, por për çfarë arsyeje? Një paketë është e mjaftueshme

img
Keti Baduni

Unë mendoj se është mashtrim

img
David Samiu:

Besoni ose jo, por me ndihmën e GoSlim të paktën dhjetëra mijëra njerëz humbën peshë!

img
Milena Mamaqi

Më ndihmoi, u lumturova pa masë. Faleminderit doktor, kalova nga masa XXL në masën M. A do ta ndihmojë burrin tim?

img
David Samiu:

Jam shume e lumtur per ty. Jam i sigurt se do t'ju ndihmojë

img
Vikena Troshani

Rezultati: Shkëlqyeshëm A ka rëndësi mosha?

img
David Samiu:

Jo, duke qenë se është tërësisht organik, nuk ka kundërindikacione, ndaj nuk ka rëndësi mosha.

img
Liliana Mone

Porositet vetëm online?

img
David Samiu:

Mjerisht, po.

img
Natalia S.

Sa kohë duhet për të pritur një porosi?

img
David Samiu:

Ne e dërgojmë produktin të nesërmen, prandaj pas 2-3 ditësh, korrieri do të sjellë porosinë tuaj. Paguani për porosinë vetëm kur e merrni atë.

img
Sara R.

Nuk mund të bëj as dieta, maksimumi im ishte 3 ditë, pastaj kriza, lot. Më vjen keq që nuk e njihja më parë GoSlim, tashmë kam bërë liposuksion.

img
David Samiu:

Është për të ardhur keq, mund të kishit kursyer shumë para. Liposuksioni është një procedurë shumë e shtrenjtë

Mesazhi juaj është pranuar, ai do të shfaqet në faqen e internetit pasi të shqyrtohet nga një moderator.

Porosit TANI ME 50% ZBRITJE