Shampo Lossless
Thuaji “ndal” rënies së flokëve!

 • Ndalon rënien e flokëve

 • Parandalon tullacllëkun

 • Ndihmon për të rritur flokë të gjatë dhe të trashë

 • Rikthen vëllimin

 • Rikthen shkëlqimin dhe forcën natyrore në flokët tuaj

Product image

Formula e njëjtë për të gjithë. I përshtatshëm për burra dhe gra

Bëni një aplikim dhe merrni 50% zbritje në shampon Lossless

 • 9600 ALL

  4800 ALL

 • 14700 ALL

  7350 ALL

 • 17200 ALL

  8600 ALL

 • 19400 ALL

  9700 ALL

Flokët tuaj mbesin në krehër
Pse ndodh kjo?

Një në tri persona në botë mbi 30 vjeç është i prirur për rënie të parakohshme të flokëve (alopecia)

Man photo
  • Gjenetike
  • Stresi
  • Mosha
  • Sistemi i dobët imun
  • Mungesa e vitaminave
  • Mungesa e proteinave
  • Hipotermia
  • Marrja e mjekimeve agresive, terapi antibiotike, kimioterapi
  • Lyerja, përdredhja dhe drejtimi i shpeshtë i flokëve
  • Kujdesi jo i duhur për flokët dhe kokën
  • Mosbalancimi hormonal
  • Pasojat e shtatzënisë dhe laktacionit

Shumë arsye
Një zgjidhje: Lossless

Percent image

e produkteve për forcimin dhe rritjen e flokëve janë efektive vetëm në fazën fillestare të alopecisë

Në vitin 2020, u krijua Lossless - shampoja e parë kundër të gjitha llojeve të rënies së flokëve

Product image
Ingredients image

Lossless bazohet në makeratat e kanellës dhe hudhrës. Ata lëshojnë disulfid hidrogjeni, i cili rrit procesin mitotik (ndarja e qelizave brenda gjëndrës së flokëve) dhe funksionon edhe në raste flokë të rënë në masën 80%.

Ashtu si fashot, molekulat e disulfidit të karbonit ngjisin qelizat e gjëndrave të dëmtuara të flokëve dhe rikthejnë funksionin e tyre - “prodhimi” i flokëve të rinj.

Steps scheme

Si rezultat, flokët rriten edhe në vendin e copëzave tullace . Dhe nëse përdoret rregullisht, Lossless stimulon formimin e gjëndrave të reja të flokëve.

Lossless: vepron në tre faza

 • faza I

  Restaurimi i gjëndrave të flokëve

  Shëron mikro-dëmtimet e gjëndrave të flokëve dhe kokës. Zgjon gjëndrat “e fjetura”

 • faza II

  Përmirësimi i rritjes së flokëve

  Molekulat bimore të Lossless zgjasin fazën e anagenit (periudha e rritjes aktive të flokëve) me 3 herë

 • faza III

  Rivendosja e shkëlqimit dhe forcës së flokëve

  Përshpejton sintezën e keratinës - një proteinë ndërtuese për flokët. Siguron butësi, dendësi dhe forcë, e lehtëson krehjen e flokëve

Lossless: rezultatet

 • 1 muaj më vonë

  Woman results image
  Man results image
  • - ndalet rënia aktive e flokëve
  • - rritje e flokëve të rinj në pjesët tullace
  • - zgjimi i gjëndrave rezervë të "fjetura"
 • 2 muaj më vonë

  Woman results image
  Man results image
  • - rritje aktive e flokëve në gjatësi dhe trashësi
  • - vëllimi i rritur i rrënjës
  • - efekt i dukshëm tek të tjerët
 • 3 muaj më vonë

  Woman results image
  Man results image
  • - rritje e vazhdueshme e flokëve të rinj
  • - vonesa e plakjes dhe rënies së flokëve
  • - stabilizimi i rezultatit: forcimi i flokëve, rivendosja e butësisë natyrore, shkëlqimit dhe vëllimit
Woman image
Hair structure

Bëni një aplikim dhe merrni 50% zbritje në shampon Lossless

 • 9600 ALL

  4800 ALL

 • 14700 ALL

  7350 ALL

 • 17200 ALL

  8600 ALL

 • 19400 ALL

  9700 ALL

Shampoja Lossless - zgjedhja e ekspertëve për ripërtëritjen e flokëve

Nëse nuk do të ishte për Lossless, unë përsëri do të mendoja se rënia e flokëve ishte 90% e pakthyeshme.

Expert photo

Por shkencëtarët arritën të bënin një mrekulli: të krijonin një produkt që nuk ka “kimikate” dhe hormone, por vetëm ekstrakte bimore dhe vajra, dhe që ndalon alopecinë dhe rikthen rritjen e flokëve edhe në vendet tullace.

Ka shumë burra dhe gra me alopeci të plotë dhe të copëtuar midis klientëve të mi.

Të gjithë janë xhelozë për flokët e tyre pas vetëm 1-2 muajsh me Lossless. Me lejen e tyre, unë po ju tregoj disa foto këtu.

Diana, floktore, finaliste e konkursit "Hair Expert-2019"

Expert photo
 • Results image
  Mira, 57 vjeç
 • Results image
  Marku, 41 vjeç
 • Results image
  Tereza, 34 vjeç
 • Results image
  Viktor, 50 vjeç
 • Results image
  Tani, 39 vjeç

Formula e efektivitetit të Lossless

Product image
 • Maker kanelle

  Përshpejton rritjen e flokëve “të vjetër” me 40-50% dhe stimulon formimin e flokëve të rinj

 • Hidrolata e pishës së zezë

  Përmirëson strukturën e flokëve, i bën ato me shkëlqim dhe të fortë

 • Përbërja e parfumit

  Eliminon erën e pakëndshme të hudhrës dhe i jep shampos një aromë të freskët

 • Baza e vajit (kokosit, vaji i ullirit dhe vajrave të kastorit të saponifikuar)

  Ushqen sipërfaqen e kokës, i jep shkëlqim, vëllim dhe dendësi flokëve, si dhe e bën krehjen të lehtë e lufton dhjamin e tepërt

 • Hidrolat hithre

  Mbron kundër tullacllëkut të përsëritur dhe parandalon shfaqjen e thinjave

 • Maker kanelle

  Shëron dëmtimet mikro të gjëndrave të flokëve, rikthen gjëndrat e flokëve “të fjetura”

Si të përdoret
Lossless

Man with shampoo
 • Kundër rënies së flokëve

  Përdoreni një herë në 1-2 ditë si një shampo të zakonshme: vendoseni, shkumojeni, shpëlajeni me ujë dhe përsëritni procedurën

 • Për parandalimin

  Përdoreni të paktën 2-3 herë në javë. Në ditët e tjera, lani flokët me shampo të zakonshme

 • Nuk përmban paraben, hormone, sulfate dhe surfaktantë artificialë
 • Përmban agjentin ruajtës Geogard 221, i cili lejohet në prodhimin e kozmetikës organike
 • Nuk shkakton “sindromën e tërheqjes”

Komentet e blerësve

 • Reviews avatar

  Fillova të humbas flokët pas gjidhënies. Shyqyr që mësova për Lossless në kohë - madje as nuk kam nevojë për prerje folkësh tani! Unë u ktheva në punë nga leja ime e lindjes e bukur dhe me një model të mrekullueshëm flokësh

  Reviews results image
  Rating five stars

  Laura, 29

 • Reviews avatar

  Jam lodhur duke rruajtur kokën! Bleva Lossless dhe tani mund të bëj një model flokësh klasik për burra

  Reviews results image
  Rating five stars

  Xhani, 29

 • Reviews avatar

  Tullacia e parakohshme është gjenetike në familjen time. Por unë e gjeta sekretin Lossless. Nuk do ta besoni, por babai u bë plotësisht tullac në moshën 25 vjeç, kurse unë ende kam një bisht!

  Reviews results image
  Rating five stars

  Pandi, 36