Mjekësia në nivelin e shekullit të kaluar Një urolog britanik me reputacion të mirë shpjegoi se si mjekët mashtrojnë burrat që duan të trajtojnë prostatitin dhe adenomën e prostatës

Filip Dhoksani - Mbajtësi i vetëm i çmimit zyrtar "Urologu më i mirë” Prof. Dr.

"Njerëzit vlerësojnë punën tonë" - i pëlqen shpesh të thotë Filip Dhoksanit. Ai është urolog prej 35 vjetësh.

Filip Dhoksani është një nga të paktët mjekë që nuk pajtohen me gënjeshtrat në fushën mjekësore dhe përpiqet të ndihmojë ata që kanë nevojë, pa i rrjepur ata.

Zbuloni pse deklaratat e tij në lidhje me mjekësinë moderne dhe trajtimin e mosfunksionimeve urologjike janë alarmante. Ai ka udhëtuar në shumë vende të Evropës. Dhe është tronditur nga ajo që ka parë nëpër klinika. Phillip Dunham thotë se METODAT E TRAJTIMIT TË PROSTATITIT NË MBRETËRINË E BASHKUAR ËSHTË E VJETËR DHE SE NUK ËSHTË ÇUDI QË 95% E MESHKUJVE MBI 50 VJEÇ VUAJNË NGA KY PROBLEM SHËNDETËSOR.

Për krahasim, në Hungari, për shembull, përqindja e burrave mbi 50 vjeç që vuajnë nga prostatiti është shumë më e vogël - vetëm 31%.

Pavarësisht kohës së tij të zënë, Filip Dhoksani pranoi t'u përgjigjej pyetjeve të reporterit tonë dhe të shpjegonte pse ai mendon se metodat për trajtimin e prostatitit dhe adenomës së prostatës të përdorura kudo në vendin tonë janë të papranueshme.

Dr. Dhoksani, në një fjalim të fundit, ju deklaruat se të gjithë urologët në Shqipëri janë sharlatanë dhe metodat e trajtimit të prostatitit në Shqipëri nuk kanë të ardhme. A mund të shpjegoheni?

Sigurisht. Si fillim, dua t'u kërkoj falje atyre që u ofenduan nga këto deklarata. Sidoqoftë, kjo çështje duhet të dalë në dritë. Të gjithë duhet ta zbulojnë të vërtetën. Përndryshe, asgjë nuk do të ndryshojë.

Në fushën e urologjisë, në Shqipëri, ndodhin gjëra të tmerrshme. Sidomos kur mendojmë për prostatitin dhe trajtime të adenomës së prostatës. Në Shqipëri, përdoren ende metoda të vjetëruara që prej 20-30 vjetësh.

Kjo ndoshta do t’ju ​​shokojë, por askund në botë nuk konsiderohet PROSTATITI SI SËMUNDJE KRONIKE, DHE MUND TË TRAJTOHET LEHTËSISHT! Kudo, përveç këtu.

Mjekët tanë i sëmbojnë pacientët me seanca poshtëruese masazhi të prostatës së rektumit, procedurave të fizioterapisë - galvanizim, elektroforezë, ultratinguj, magnetoterapi - dhe antibiotikë të rrezikshëm.

Këto metoda të dhimbshme, të shtrenjta dhe të rrezikshme nuk e trajtojnë prostatitin - ai vazhdon të zhvillohet. Antibiotikët vrasin bakteret patogjene për një periudhë të shkurtër. Ata shumohen përsëri në 1-2 muaj. Dhe prostatiti rishfaqet pas një kohe. Në fakt, ai kurrë nuk është zhdukur. Prostatiti gradualisht zhvillohet nga faza 1 në fazat 2, 3, 4 ...

Çështjet e potencës mund të shkaktojnë probleme në marrëdhënien tuaj. Shfaqen dhimbjet, mosfunksionimet e urinimit, dëmtimet e funksionit të riprodhimit dhe RREZIKU I ZHVILLIMIT TË KANCERIT TË PROSTATËS. Kanceri i prostatës është një nga sëmundjet më serioze të meshkujve, me vdekshmëri të lartë.

Kështu, në vend që të shërojnë pacientët e tyre, mjekët u shkaktojnë sprova, madje edhe vdekjen, pacientëve të tyre.

Situata është mjaft alarmante. Unë thjesht nuk mund të vazhdoj të hesht, siç bëjnë shumë mjekë në vendin tonë, madje edhe ata që i respektoj thellësisht.

Katër faza të zhvillimit të prostatitit. Sa më i madh inflamacioni, aq më i lartë është rreziku onkologjik. Pa trajtim në kohë, kanceri shfaqet në 89% të rasteve. Paralajmërim! PROSTATITISI DUHET TË TRAJTOHET!

Pse ilaçet në vendin tonë janë kaq të vjetëruara?

Sepse askujt nuk i intereson kjo! Në klinikat publike, ka mjekë të vjetër që nuk kujdesen ose mjekë të rinj që nuk dinë ta bëjnë punën e tyre siç duhet. Mjekët e tjerë kanë shkuar në klinika private. Ata nuk kanë interes të shërojnë pacientët e tyre apo t'i lejojnë ata të trajtojnë veten e tyre në mënyrë të pavarur. Ata humbasin fitimin e tyre. Është më fitimprurëse të këshillohen seanca masazhi rektal, procedura me pajisje të ndryshme, në mënyrë që të marrin më shumë para, të japin receta për antibiotikë me efekt të përkohshëm, në mënyrë që pacientët të detyrohen të kthehen përsëri dhe përsëri.

Të gjithë mjekët që përshkruajnë trajtime korrekte pushohen nga puna. Por nuk është e lehtë të gjesh një vend të ri pune. Kjo është arsyeja pse të gjithë heshtin. Ata kanë familje, fëmijë. Disa prej tyre nuk janë as kuriozë për metodat moderne të trajtimit, ata lëshojnël receta me ilaçe të imponuara nga mbikëqyrësit e tyre, duke marrë në këmbim, përveç pagës, shpërblime mjaft të mëdha. Atyre nuk u interesojnë njerëzit.

Fatkeqësisht, mjekësia është bërë shumë e korruptuar. Unë kam udhëtuar në shumë vende, por nuk kam parë një kaos të tillë si në vendin tonë ... është thjesht e tmerrshme, më vjen keq për njerëzit dhe për situatën me të cilën duhet të jetojnë.

Si trajtohet prostatiti në vendet e tjera?

Së pari duhet të dini shkakun. Në vitin 2003, shkencëtarët në Danimarkë provuan se shkaku kryesor i prostatitit është dëmtimi i rrjedhës së gjakut në organet e legenit. Në këtë zonë ka shumë kapilarë të hollë. Ata e furnizojnë prostatën me gjak. Me kalimin e moshës, ose për shkak të faktorëve të dëmshëm, këta kapilarë bllokohen dhe gjaku nuk mund të rrjedhë më.

Prostatës (e cila prodhon 18 hormone jetësore) i mungon sasia e nevojshme e lëndëve ushqyese dhe oksigjenit. Ndodh stazë. Sekrecionet grumbullohen në indet e gjëndrës. Bakteret zhvillohen në të. Gjëndra fryhet. Inflamacioni i gjëndrës quhet prostatit akut. Akumulimi i sekrecioneve - prostatiti kronik.

Kështu, ne e kuptojmë se çfarë duhet të bëjmë për të mposhtur prostatitin. Nuk duhet të vrasim bakteret me antibiotikë të rrezikshëm, siç bëjnë mjekët në Mbretërinë e Bashkuar, por të ndalojmë procesin e ngecjes. Me fjalë të tjera, furnizimi me gjak i prostatitit duhet të normalizohet.

Sistemi kompleks i qarkullimit të gjakut të prostatës. Bllokimi të paktën 5% i kapilarëve rrit rrezikun e prostatitit deri në 60%.

Në vitin 2007, shkencëtarët zbuluan se taninet, kur kombinohen me flavonoide, mund të pastrojnë dhe forcojnë kapilarët e vegjël në zonën e legenit. Në natyrë, këto substanca janë të bollshme në gjethet e pemës së tymosur. Këta përbërës depërtojnë në molekulat e kolesterolit (i cili bllokon enët e gjakut, me trashësi si të gjalpit) dhe i shkatërron ato nga brenda, forcon muret e enëve, përmirëson elasticitetin e tyre dhe rivendos furnizimin me gjak. Kjo është veçanërisht e rëndësishme për funksionimin normal të prostatës, parandalimin e inflamacionit dhe onkologjinë. Në praktikë, përfshirë edhe në klinikën tonë, është provuar se trajtimi me tanine në kombinim me flavanoide kuron plotësisht prostatitin (ndalon ngecjen, normalizon rrjedhjen e gjakut në gjëndrën e prostatës). Por çfarë do të thotë shërim i plotë? Kjo do të thotë që në vitet në vijim, prostatiti nuk shfaqet më. Dhimbja dhe shqetësimi zhduken, inflamacioni zvogëlohet, mbledhja dhe urinimi normalizohen. Pacienti shërohet plotësisht.

Ky është thelbi i trajtimit modern të prostatitit, i përdorur aktualisht në shumicën e vendeve të botës.

A nuk ka vërtet produkte në vendin tonë që përmbajnë një kompleks taninash dhe flavanoidesh? Çfarë këshille mund t'u jepni burrave?

Do të të befasoj përsëri. KA NJË TRAJTIM TË TILLË NË VENDIN TONË! Për më tepër, është krijuar pikërisht këtu, në Shqipëri, vetëm se njerëzit nuk dinë për të. Ne e blejmë nga prodhuesi. Është shumë më i lirë se analogu i tij amerikan dhe disa herë më efikase.

Quhet ProDrops . Shtë krijuar në Universitetin e Mjekësisë. Është një ekstrakt i gjetheve të shkurres tymuese që përmban një kompleks të ekuilibruar të shumë përbërësve promovues të shëndetit (në sasitë e duhura). Nuk do t'i përmend të gjithë përbërësit, do të përshkruaj vetëm disa.

Ekstrakt i zakonshëm i pusit të shpejtësisë

Përmirëson qarkullimin e gjakut në zonën e legenit, duke ndihmuar kështu të ndizet më shpejt. Rrit ndjeshmërinë. Stimulon spermatogjenezën.

Ekstrakti i dhelprës

Një afrodiziak natyral i fuqishëm. Provokon shpejt dëshirën, zgjat ereksionin. Shkurton periudhën refraktare në disa minuta.

Ekstrakti i gjetheve të thuprës

Lehtëson dhimbjen dhe djegien gjatë acarimit të prostatitit, e bën urinimin më pak të dhimbshëm

Ekstrakt i bishtit të kalit

Stabilizon nivelin e testosteronit. Rrit qëndrueshmërinë përfshirë atë seksuale, duke e bërë kështu seksin të zgjasë më gjatë. Jep energji dhe përmirëson humorin.

Ekstrakti i hithrës

Një antioksidant i fortë. Ka një efekt anti-inflamator. Rivendos shëndetin e prostatës, parandalon rikthimin e sëmundjes.

Pra, ky trajtim mund të blihet në Shqipëri? Shitet në farmaci?

Edhe pse është trajtim britanik, nuk mund ta blini në farmaci. E pabesueshme! Burokracia nuk mund të çrrënjoset. Me sa di unë, prodhuesi u përpoq ta çonte produktin në raftet e farmacive, por ata nuk e lejuan. Askush nuk dëshiron që njerëzit të bëhen përsëri të shëndetshëm dhe ta trajtojnë veten në shtëpi. As mjekët, as farmacitë.

Por kemi një lajm të mirë për britanikët. Ju mund të merrni ProDrops në internet me 50% ulje ! Qëllimi i kësaj fushate është të ndihmojë burrat. Ju vjen me postë kudo në Shqipëri.

UNIVERSITETI I MJEKËSISË
7800 ALL
3900 ALL

Ja çfarë duhet të bëni për të marrë ilaçin.

1. Lini një kërkesë.
2. Një menaxher do t'ju telefonojë për të konfirmuar porosinë. Ju do të jepni adresën e dorëzimit.
3.Pas 3-4 ditësh që janë të nevojshme për përpunimin e porosisë, postieri do tju dorëzojë porosinë tuaj.

Aktualisht, në faqen e internetit, mund të gjeni një sondazh kushtuar burrave që kanë blerë ProDrops me zbritje dhe e kanë përfunduar tashmë trajtimin. Qëllimi i sondazhit është të zbulojë se sa i efektshëm është ilaçi. Më shumë se 2.000 njerëz janë përgjigjur tashmë. Ja ku janë rezultatet:

  • Dhimbja në perineum dhe gjatë urinimit është zhdukur - 99% e të anketuarve.
  • Urinimi është normalizuar (frekuenca dhe sasia) - 99% e të anketuarve.
  • Fryrja e prostatës është zvogëlua - 96% e të anketuarve.
  • Potenca është rikthyer - 93% e të anketuarve.
  • Gjendja e përgjithshme shëndetësore është përmirësuar - 98% e të anketuarve.

Siç mund ta shihni, ProDrops ndihmon shumicën e burrave. Tashmë përmenda që trajtimi mund të bëhet në shtëpi.

Sa do të zgjasë promovimi për këtë ilaç?

Zbulova se Universiteti i Mjekësisë ka caktuar një stok të konsiderueshëm të ProDrops për këtë. Sidoqoftë, ai pothuajse ka mbaruar. Kohët e fundit, ProDrops është bërë gjithnjë e më shumë popullor. Mendoj se njerëzit kanë marrë vesh për vetitë e tij të dobishme dhe ua rekomandojnë edhe të tjerëve.

Kjo është arsyeja pse unë rekomandoj që këtë produkt ta porosisni për të gjithë njerëzit që duan të kurojnë prostatitin (përfshirë atë kronik) me ndihmën e një produkti modern dhe për të kursyer para.

Tek Pjesa falas përfshin:

23 copë

Mund të plotësoni formularin dhe të merrni ProDrops me ulje çmimi 3900 ALL :

Formulari zyrtar i kërkesës

Nr. 29,982 e 30,000 nga
Në mënyrë që të merrni ProDrops me ulje çmimi prej 3900 ALL
Në mënyrë që të merrni ProDrops me ulje çmimi, plotësoni emrin dhe numrin tuaj të telefonit në fushat më poshtë dhe klikoni "Porosit".
Vetëm 250 porositë e dërguara në ditë
* Të dhënat tuaja i dërgohen prodhuesit.
Askush përveç prodhuesit nuk ka qasje tek to.

Komente

Neritan Korini
Faleminderit për këtë artikull interesant. Jam përpjekur të kuroj prostatitin për 3 vjet, nuk mundja ta hiqja qafe këtë sëmundje. Porosita Men's Defence. Ka ende por më thanël që shumë shpejt do të mbarojë.
Aleks Faslliu
Edhe unë lashë një kërkesë. E mora me zbritje, 3900 ALL Ishte i mrekullueshëm. Trajtimi i prostatitit në Shqipëri kushton shumë. Nëse ky ilaç vepron siç thuhet, është një gjë e shkëlqyer.
Vilson_99
Men's Defence është efektive. E konfirmoj! Ma rekomandoi një miku im. Nëpër klinika nuk u lejohet ta japin me recetë. ProDrops më ndihmoi jashtëzakonisht, nuk kam më asnjë gjurmë të prostatitit. Kam ereksion të ngurtë, megjithëse tashmë jam 59 vjeç!
Kujtim Ademi
Është e vërtetë, ilaçet në Shqipëri janë të vjetëruara. Falë këtij mjeku, i cili guxoi të flasë, zbuluam të vërtetën
Meli Opinga
Burri im vuan nga prostatiti. Ai do të dëshironte ta mjekonte, por nuk pranon të shkojë te mjeku. Shkoi tek një mjek para ca kohësh dhe i thanë të bëjë disa seanca masazhi të rektumit. Nuk pranoi. Tani porositëm ProDrops.
Sokol Dervishi
Kam marrë një kurë nga ky trajtim. Unë u shërova shpejt. Nuk e përdor më tualetin aq shpesh, nuk ndiej dhimbje gjatë urinimit. Ua rekomandoj të gjithëve. E porosis në këtë faqe në internet me ulje çmimi. Nuk e gjeni në farmaci, e kam kërkuar në shumë farmaci.
Tomi Llapashtica
Jam 63 vjeç dhe kam adenoma të prostatës. A më ndihmon ProDrops?
Hëna F.
Tomi, natyrisht. Gjyshin tim e ndihmuan. Edhe ai, në 71 vjeç, e urren adenomën e prostatës. Mori trajtimin për një muaj dhe u shërua. Ia konfirmuan me ekografi.
Mihal Pjetri
Ne jemi me fat që kemi mjekë të tillë që kujdesen për pacientët! Ilaçi është i shkëlqyeshëm! E kam marrë për 3 ditë, por më normalizoi urinimin. Nuk kam më dhembje. Unë do ta vazhdoj kurën. Faleminderit për rekomandimet! Nuk mund ta besoja, por e kam marrë vetëm për 3 ditë dhe tashmë ndihem më mirë.
Stefan Bllozhmi
Prostatiti nuk duhet të injorohet. Miku im nuk i kushtoi vëmendje se kishte frikë nga mjekët dhe masazhi. Si rezultat, u sëmur nga kanceri. Vdiq...
Boris Gjollshi
Faleminderit! E porosita. Më premtuan që posta zgjat 2 ditë. Jam befasuar për mirë.
Denisa Murrizi
Babai im kishte prostatit. Dy muaj më parë porositëm ProDrops. E mori për 10 ditë dhe u shërua 100%. Mjeku që i rekomandoi të merrte antibiotikë u befasua se nuk kishte dëgjuar kurrë për këtë trajtim. Babai im nuk e besonte atë. Të gjithë mjekët janë gënjeshtarë.
Andi Grevalani
Dëgjoni këshillën time, pasi kam marrë 7 herë trajtim prostatiti! Hidhni të gjitha pilulat dhe porosisni ProDrops. Produkti i vetëm që ndihmon vërtet !!! Të tjerët janë thjesht të padobishëm. Mjekët në fakt janë biznesmenë. Njerëzit vendosin shëndetin dhe jetën e tyre në duart e mjekëve, por ata vetëm përfitojnë nga ne !!!
Danin Arqimandriti
Kam marrë ProDrops për 7 ditë. Është efektiv. Në 2-3 ditë, dhimbja m'u lehtësua, por unë do ta marr të gjithë kurën për të rikuperuar prostatën!
Maksi Rushiti
Faleminderit! Lashë një kërkesë. Menaxheri më tha se gjendja po mbaron shpejt. Nxitoni dhe porosisni!
Porosit