Mendimi i mashkujve
Shkencë për kuriozët
D-brief
David: jeta fillon vetëm në moshën 50 vjeç! Si e rifitova shëndetin tim seksual dhe rininë!
David |
Do të doja të tregoja historinë e jetës time - mbase do t'ju ndihmojë të mos bëni të njëjtin gabim që bëra unë dhe do t'i kushtoni vëmendje problemeve vërtetë serioze. Unë do t'ju them një gjë, tani ndihem aq mirë me veten si kurrë më parë, jam plot jetë dhe energji! Por le t’i marrim me radhë.
Dy fjalë për veten time
Unë jam 53 vjeç. Kam mbaruar universitetin e Tiranës dhe u bëra specialist gazetarie. Unë kam punuar për disa revista para se të shkoja si korrespodent lufte në Afganistan. Gruaja ime vdiq në 2010 në një aksident me makinë. Kur mbusha 50 vjeç, dhashë dorëheqjen dhe u transferova në Tiranë.
Ne nuk kishim fëmijë, kështu që unë mbeta vetëm. Hobi im ishte e vetmja gjë që më mbajti të gjallë. Unë po flas për fotografinë. Shfaqa interes për atë që kur u bëra korrespodent lufte. Tani hobi im sjell edhe të ardhura shtesë për mua - Unë organizoj seanca fotografish, xhiroj dasma dhe ngjarje të tjera publike.
Pavarësisht moshës, ndihesha vërtet mirë. Kisha disa shqetësime të vogla herë pas here, por mendoja se shkaktoheshin nga gjendja e keqe e humorit, ndryshimet e motit dhe arsye të tjera. Si rezultat, humba një moment shumë të rëndësishëm - procesi i urinimit gradualisht u bë një torturë e dhimbshme. Jam burrë dhe mund të duroj probleme të përkohshme ndaj dhe prita të ikte - por nuk ndodhi! Mendova se vinte ngaqë rrija ulur sade në tokë kur vajta në një udhëtim për peshk sepse atëherë ishte ftohtë dhe lagështirë. Me kalimin e kohës, dhimbja u qetësua, por u shfaq papritmas problemi i ereksionit si nga hiçi. Nuk më ngrehej në mëngjes dhe kur shihja gra të bukura, nuk më bëhej për seks me ta. Mendoja “thjesht po plakem, kjo është e gjitha” dhe isha gati të mendoja se ditët e mia nga ky moment do të bëhen gri dhe ditët do të ishin të njëjta. Unë mund të shoh njerëz të tjerë duke shijuar jetën e tyre dhe u përgatita për të jetuar një jetë pleqërie.
Por falë Zotit, jeta ime ndryshoi kur nuk e prisja! Takova një vajzë ... Ajo ishte aq e bukur sa doja aq shumë ta bëja timen.
Dhe këtu vjen pjesa më interesante!
Herën e parë që e pashë, ajo ishte në një festë ku unë punoja si fotograf. Për habinë time, Sandra dukej se ishte e interesuar për mua. Pas vetëm 2 javësh, filluam të takohemi. Pavarësisht differences së madhe në moshë (28 vjet), u ndjeva vërtet i ri.
Sidoqoftë, një gjë i prishi të gjitha ...
Kur shkuam në shtrat, gjithçka shkoi keq. E thënë thjesht, u përpëlita; mbarova punë për 2 minuta. Për më tepër, ishte tepër e dhimbshme dhe mezi e mbaja të qarën. Sandra u mërzit nga unë. Veprimet e saj në vijim ishin mjaft të parashikueshme. Ajo u nda nga unë dhe më tha që nuk dëshironte të rrinte me një plak që nuk mund ta kënaqte. Kjo ishte një shuplakë e vërtetë. Pra, ajo më gënjeu gjatë gjithë kësaj kohe kur thoshte se do të ishim gjithmonë bashkë. Ndihesha kaq i dëshpëruar, isha në prag të një ataku kardiak.
Ishte koha kur vendosa të ndryshoj jetën time. Shkova te mjeku dhe bëra vizitë. Diagnoza më tronditi - kisha prostatitë! Nga kjo vinin të gjitha simptomat - nevoja e shpeshtë për të urinuar, mungesa e ereksionit, dështimi në shtrat me të fejuarën time. Mjeku më dha dy mundësi - njëra prej tyre ishte marrja e një sasie të madhe antibiotikësh, ndërsa tjetra ishte e sigurt dhe e natyrshme. Gjeni se cilën zgjodha!
Это чай Prostamid, собранный по древнему сибирскому рецепту. В его состав входят только сушеные растения: корень крапивы, листья толокнянки, листья березы, зелень петрушки и розмарин. Врач сказал, что этот рецепт известен уже не одну сотню лет. На севере его давно используют при простатите. Недавние исследования доказали высокую эффективность этого средства.
Mendova “për mirë ose më keq!” dhe fillova një kurë trajtimi me Prostamid. Një javë më vonë, ndjeva një përmirësim të ndjeshëm në gjendjen time. Dy javë më vonë, filloi të më ngrihej që në mëngjes! Pastaj vendosa që duhet të veproja - telefonoj Sandrën dhe e ftoj në takim. Ajo ra dakord por ishte e qartë se nuk ishte shumë e kënaqur me atë që po ndodhte. Hëngrëm darkë, pimë një gotë verë dhe vendosëm ta provojmë përsëri.
Gjithçka shkoi më mirë sesa mendoja!
Arrita të zgjas 2 orë. Trupi i Sandrës po dridhej nga kënaqësia dhe për herë të parë pas shumë vitesh, unë u ndjeva një burrë i vërtetë. Zot, nuk kam qenë aq i mirë në shtrat as 20 vjeç! Sandra pranoi se kurrë më parë nuk kishte përjetuar diçka të tillë.
Ne u takuam disa herë për të pasur një seks të nxehtë dhe të mirë. Ende mbaja mend në mënyrë të përsosur se si Sandra më tha që nuk donte të rrinte me plakun ... Ende më kujtohet fyerja dhe dhimbja që më shkaktoi. Në takimin e radhës, unë i thashë asaj se mund të mbeteshim miq. Pas ndarjes, nuk doja të hiqja dorë nga vetja, kështu që u regjistrova në një faqe njohjesh. Tani takohem herë pas here me vajza të ndryshme dhe jeta ime seksuale është përmirësuar shumë - jo më dështime në shtrat!
Kuptova që neglizhenca ime pothuajse më privoi nga një pjesë e rëndësishme e jetës sime - seksi! Prandaj, pasi mbarova kurën e trajtimit, shkova te mjeku dhe bëra analizat edhe pse nuk më shqetësonte më asnjë simptomë. Rezultatet konfirmuan që unë jam më i shëndetshëm se kurrë, plot forcë dhe energji dhe tani asgjë nuk ndërhyn në jetën time seksuale! Mjeku më këshilloi që të përsërisja kurën pas gjashtë muajsh për të siguruar rezultat të përhershëm. Menjëherë e porosita një kurë tjetër Prostamid në faqen e prodhuesit .
Kështu përfundon historia ime me Prostamid që më ndryshoi jetën. Më në fund, do doja të them një gjë të rëndësishme. Djema, jeta fillon vetëm në moshën 50 vjeç!
7800 ALL
3900 ALL
Komente
Henri
Prostamid vërtet funksionon. Edhe pse nuk jam 60 vjeç, fillova ta marr sapo vura re problemet e para me ereksionin. Ky është një parandalues i shkëlqyer - më ndihmoi të kuroja problemet! Fatkeqësisht, disa gjëra ndodhin pavarësisht dëshirave tona, prandaj, kur shfaqen simptomat e para të prostatës, është më mirë ta trajtoni menjëherë, në vend që ta injoroni problemin.
Kristi
Super plak! Nuk do ta mendoja kurrë se do të ishte i mundur një sukses i tillë me femrat në moshën 50 vjeçare. Sapo kam mbushur 56 vjeç, dhe jam disi në të njëjtën situatë. Por ju flisni kaq shumë për Prostamid, prandaj dhe unë do ta porosis patjetër dhe do ta provoj. Oh, meqë ra fjala, a mund të më dërgoni ndonjë lidhje për faqe njohjesh? ;););) Unë do të marr një kurë dhe do të kontrolloj efikasitetin e produktit në praktikë, pastaj do t’ju them.
Uilliam
Unë e porosita për herë të parë Prostamid rreth 6 muaj më parë kur kisha probleme të ngjashme: mungesë ereksioni, nevojë e shpeshta për urinim... Me ndihmën e këtij produkti, i riktheva tek vetja dhe tani e çmend fare gruan time të re!
Belina
M’u deshën disa muaj për ta bindur burrin tim që të merrte kurën e Prostamid. Kur shihja atë tek vuante, vuaja edhe unë - thjesht nuk mund ta imagjinoj jetën pa seks dhe burri im nuk po gjente ndonjë mënyrë që t’i ngrihej (Martesa jonë ishte në prag divorci derisa porosita këtë produkt tek faqja zyrtare . Shëndeti i burrit tim është përmirësuar ndjeshëm, dhe tani ne shijojmë seksin për një kohë të gjatë dhe sensual çdo ditë. Jam e lumtur!!!
Ronaldo
Mjeku më diagnostikoi me prostatë kronike. Unë kam ndjekur një kurë me Prostamid dhe të gjitha simptomat u zhdukën menjëherë. Pas gjashtë muajsh me siguri që do ta përsëris kurën.
Gjoni
Ky është një problem i zakonshëm për burrat e moshuar, por kohët e fundit sëmundja është shfaqur edhe tek moshat e reja. Prandaj, është e nevojshme që çdo njeri të kujdeset për shëndetin e tij, dhe nuk ka kuptim të injorosh këtë sëmundje...
Berti
Ka shumë reagime si nga pacientët ashtu edhe nga mjekët. Kjo dëshmon efektivitetin e ilaçit! Meqë ra fjala, për ata që janë të interesuar - tani mund ta porosisni Prostamid në faqe me 50% ulje - është shumë ekonomike.
Altin
Jam plotësisht dakord me komentet e mësipërme! Prostamid funksionon vërtetë dhe sigurisht më mirë se çdo antibiotik apo masazh.
Neri
Faleminderit për informacionin. Artikulli juaj lidhet shumë me situatën time aktuale...
Erjan
Faleminderit shumë! Është e pabesueshme që tani, duke pasur parasysh moshën tuaj, ju mund ta jetoni jetën tuaj në maksimum! Sigurisht, ajo që bëri Sandra është e tmerrshme, kështu që ju bëtë gjënë e duhur kur e latë.
Foto e ditës
Mendimet e meshkujve - mesazhe
Regjistrohu për të marrë lajmet e fundit shkencore direkt në email tuaj!
Mendimi i mashkujve.
Copyright © 2019 | Mendimi i mashkujve.