РЕКЛАМИРАЊЕ

Крај на ерата на дебелите! Надарена студентка од Македонија ја доби највисоката медицинска награда во земјата за откритието на метод што помага да ослабите 15 килограми за еден месец без гладување, без вежбање, без повторно враќање на килограмите!


Нутриционистите се плашат да не ја загубат работата. Дали новиот метод за слабеење ќе ја елиминира работата на илјадници нутриционисти? Водечките експерти за исхрана не се сомневаат дека тоа ќе биде така. Заедно со развојот на природен производ за слабеење, студентката направи пробив во борбата против вишокот килограми.


img

Се случи нешто неверојатно на г. на Европскиот конгрес за ендокринологија. Целата публика 10 минути ѝ аплаудираше на девојката зад трибините. Тоа беше Елена Крстевска, македонска студентка. Таа е одговорна за користењето уникатна формула што ќе им овозможи на луѓето брзо да ослабат без ограничувања во исхраната.

img

Елена предложи одлична идеја и почна да се разгледува нејзината имплементација. Специјалисти од Институтот за медицина и многу други беа вклучени во развојот на производот овој производ е веќе произведен и покажува одлични резултати.

Како новиот производ може да спаси милиони животи и зошто денес може да го добиеме со огромен попуст? За ова ќе зборуваме денес во статијата.

Новинар:

Елена, ти си една од десетте најпаметни студенти по медицина во светот. Зошто почна да работиш на темата за слабеењето?

Елена:

Би сакала да не мораше да зборувам за ова јавно, но мотивацијата ми беше чисто лична. Пред неколку години мајка ми почина од хипертензија предизвикана од прекумерна тежина. Сѐ беше во ред, но потоа доживеа ненадеен мозочен удар при спиењето и болно почина. Баба ми почина на истиот начин. Потоа почнав да ги проучувам проблемите поврзани со прекумерната тежина и како да се ослободам од неа. Бев изненаден кога открив дека диетата, вежбањето, апчињата и липосукцијата се 90 % опасни по здравјето и само го влошуваат проблемот со прекумерната тежина. А мајка ми беше на диета и се занимаваше со аеробик речиси 5 години.

Во последните три години целосно се навлеков во оваа тема. Всушност, во процесот на пишување на мојата теза, сфатив дека овде се работи за нешто големо, но не можев ни да помислам дека тоа ќе предизвика толкав интерес во различни сфери.

Новинар:

За кои сфери зборуваш?

Елена:

Штом се појавија написите за мојот метод, веднаш почнав да добивам разни понуди за продажба на мојата идеја. Први ме контактираа Французите и ми понудија 120.000 евра. Последната беше американска фармацевтска холдинг компанија којашто сакаше да ја купи мојата формула за 35 милиони долари. Го сменив телефонскиот број и не користам социјални мрежи бидејќи секојдневно добивам предлози преку сите различни канали за комуникација.

Новинар:

Колку што јас знам, не ја продаде формулата, нели?

Елена:

Не. Можеби звучи тешко за разбирање, но јас не ја создадов формулата за да заработам пари од неа. Што ќе биде ако ја продадам формулата? Ќе добијат патент, ќе го забранат производството ширум светот и ќе ја зголемат цената на производот. Можеби сум млада, но не сум глупава. Во овој случај, населението не би можело да се ослободи од проблемите поврзани со вишокот килограми. Еден од странските лекари ми кажа дека таков производ треба да чини најмалку 10.000 денари. Но, тоа не е фер! Кој може да го купи за 10.000 денари? Така, кога добив понуда да учествувам во развојот на национален производ, веднаш ја прифатив. Работиме со најдобрите специјалисти од Институтот за ендокринологија на Националниот универзитет за медицина. Сега производот ги помина клиничките испитувања и е достапен за секого.

Професорот Ѓорѓи Лазаров, ендокринолог и научник, беше тој што го координираше националното производство. Го прашавме за производот и за идните планови.

img

Новинар:

Која е главната идеја на откритието на Елена Крстевска? Дали ќе им овозможи на луѓето да ослабат без диета и вежбање?

Ѓорѓи Лазаров:

Диетата за слабеење е мачење и губење пари!

Тоа веќе го потврдија повеќе од 14 илјади задоволни корисници на нашиот природен производ за слабеење, кои веќе го направија третманот и уживаат во витката линија.

Решивме да дознаеме повеќе за диетите познати досега. И внимателно откривме зошто не ги даваат посакуваните резултати. Ова се заклучоците:

Повеќето диети ги препорачуваат неискусни луѓе: за да намалите 10 килограми еднаш засекогаш, мора да гладувате во просек 2,5 месеци. Плус, треба да се придржувате до одреден тип храна цел живот за да не ја вратите тежината! Сето ова е затоа што 98 % од програмите за исхрана се препорачани од непрофесионалци, од луѓе кои немаат поим како функционира телото и дигестивниот систем или што е правилна исхрана. Овие диети се штетни за организмот, опасни по здравјето и се целосно неефикасни.

Диетата го ослабува организмот и го намалува имунитетот: таа доведува до недостаток на витамини и елементите во траги. Телото губи енергија, па постојано сме уморни, иритирани и поспани. Отпорноста на телото на вируси и бактерии драстично опаѓа, поради тоа често се разболуваме.

Таканаречените диететски производи може да бидат опасни по здравјето: производителите на храна ги мамат купувачите со фитнес-производи. За жал, и покрај тоа што содржат многу влакна, тие се преполни со шеќер, што ве тера, како што сите знаеме, полесно да се дебелеете отколку кога јадете хамбургер. Храната без шеќер, од друга страна, содржи канцероген аспартам!

Диетата е постојан глад, отфрлање на омилената храна и каење: постојаната борба со апетитот и отфрлањето на омилената храна тешко се надминува. Како резултат на тоа, по ваквите ограничувања, не можеме веќе да издржиме и да јадеме сè, по што чувствуваме каење и килограмите се враќаат.

Диетата е скапа: месечен преглед од квалификуван нутриционист чини минимум 20.000 денари. Исто така, целата нискокалорична и фитнес-храна честопати е скапа. Како резултат на тоа, трошиме 4 пати повеќе пари на диетална храна отколку на обична храна. А за да ја одржиме тежината треба да јадеме вака цел живот. Ниту еден паричник не може да поднесе такви трошоци.

По диетата доаѓа јо-јо ефектот: телото ослабено од глад автоматски почнува да складира енергетски резерви за подоцна, затоа метаболизмот се забавува, додека целосно не престане. Како резултат на тоа, по диетата, телото се враќа на претходната тежина уште побрзо отколку пред намалувањето на тежината.

Затоа формулата за слабеење на Елена е вистински пробив во борбата за витка линија!

Идејата на Елена е како да се вози автомобил, да се покаже најкраткиот пат за слабеење. Метод што ви помага да ја намалите тежината доживотно. Таа предложи употреба на уникатна хемиска формула што ќе го започне процесот на кетоза *без да се грижите за диета со малку јаглехидрати!

*Кетозата е процес на добивање енергија од масти, а не од гликозата што се внесува во телото со јаглехидратите. Ако телото престане да добива енергија од јаглехидратите, по период 7 – 14 дена влегува во состојба на кетоза. Како резултат на тоа, масните клетки активно се претвораат во енергија. Но, тешко е човек да следи диета што ги елиминира јаглехидратите од храната.

Целта на Елена е нов пристап во борбата против вишокот килограми врз основа на кетоза (метаболичка состојба при која телото почнува да ги разградува мастите за енергија).

Но, генерално, за да се постигне кетоза, лицето мора да следи диета што го ограничува внесот на јаглехидрати за период 7 – 14 дена.

Следејќи ја формулата на Елена, беше создаден Apolloss. Само една лажица од овој прав 2-3 пати на ден го намалува преминот на телото во кетоза од 14 дена на 40-50 минути, при што започнува процесот на претворање на мастите во енергија и намалување на висцералните масти.

img

Овој производ обезбедува влез на кетонски тела однадвор и помага да се елиминира вишокот висцерални масти.

Загарантирано ќе ослабите и килограмите никогаш нема да се вратат. Apolloss го активира ефектот на кетоза: го забрзува метаболизмот, го намалува апетитот и директно влијае на резервите на маснотии.

Главните карактеристики на Apolloss се да ја забрза транзицијата на телото кон кетоза и да помогне во претворањето на мастите во енергија.

Ако пиете една лажица Apolloss во шолја топла вода, 2-3 пати на ден, може да намалите од 15 до 20 килограми за само еден месец!

img

Денес, овој комплекс го користат 80 % од нутриционистите, бидејќи обезбедува брзо и лесно намалување на тежината. Тоа е она што тие им го препорачуваат на своите клиенти.

Покрај кетонските тела, Apolloss содржи околу 10 природни и безбедни компоненти неопходни брзо и лесно да ја намалите тежината. Тие имаат за цел подобрување на ефектот на кетоните, како и за поддршка на телото во намалувањето на тежината. Нема да ги набројувам сите, само неколку:
Кофеин: го стимулира метаболизмот и го започнува процесот на „самостојно чистење“ во телото којшто се состои од активно преработка на старите внатрешни масти насобрани во пределот на половината и стомакот.
Хлорогена киселина: се разградува и го отстранува вишокот на поткожното масно ткиво заедно со знаците на целулит; се бори со опуштената кожа и помага да се постигне фит-тело по големо намалување на тежината.
Калциум пантотенат: ги неутрализира ефектите од неправилната исхрана, ги отстранува токсините од телото, дополнително ја зголемува еластичноста на кожата и го спречува создавањето на стрии.
Рибофлавин: активно ги разградува висцералните масти, го намалува лошиот холестерол, го потиснува апетитот и ја ублажува прекумерната консумација.

Сакам да ви ги покажам резултатите од тестовите на комплексот на Берлинскиот институт за диететика и правилна исхрана. Вкупно, 10.000 дебели доброволци учествуваа во истражувањето. Сите пиеја Apolloss еден месец.

Резултати од тестот (за еден месец):
 • Намалени 20 килограми или повеќе: 18 % од испитаниците
 • Намалени од 7 до 20 килограми: 77 % од испитаниците
 • Намалени помалку од 7 килограми: 4 % од испитаниците
 • Воопшто не ја намалиле тежината: 1 % од испитаниците
 • Подобрена кожа, елиминирање на целулитот: 98 % од испитаниците
 • Нормализација на биолошките процеси во крвта: 100 % од испитаниците
 • Без несакани ефекти или зависност: 100 % од испитаниците

Еве ги резултатите од оние кои пробале Apolloss:

 • img

  Резултати по 31 ден од земањето на Apolloss

 • img

  Резултати по 25 дена од земањето на Apolloss

 • img

  Резултати по 20 дена од земањето на Apolloss

 • img

  Резултати по 30 дена од земањето на Apolloss

Новинар:

Дали Apolloss ќе се продава во аптеките?

Ѓорѓи Лазаров:

Еден месец се обидувавме да го продаваме Apolloss преку аптеките. Сепак, решивме да ги раскинеме договорите за снабдување на Apolloss во аптеките бидејќи почнаа да го продаваат нашиот производ со огромно зголемување на цената: од 1.000 до 2.000 денари за 1 пакување!

Фармацевтските претставници рекоа дека толку високата цена е оправдана со фактот дека Apolloss е она што им е потребно на пациентите за лекување и превенција еднаш на секои 7 – 10 години. Никој друг нема да троши пари на стари производи секој месец ако е можно да се направи третман со Apolloss и да се заборави на здравствените проблеми.

А тоа резултира со огромни загуби на пари за аптеките! Затоа значително ја зголемија цената на Apollos!

Па така, производителот на Apolloss го раскина договорот со сите аптеки. Наместо да води залудна војна против аптеките кои ја надувуваат цената 5 пати, производителот се сврте кон онлајн продажба! Сега, може да им понудиме најповолна цена на купувачите!

Новинар:

И колку чини Apolloss?

Ѓорѓи Лазаров:

Кога Институтот за медицина и другите национални институции дознаа за огромните зголемувања на цените од страна на аптеките, решија да започнат програма за попуст и финансиски да го помогнат нашиот онлајн проект. Како дел од програмата може да надоместат 50% од цената на производот! Како резултат на тоа, цената е само 2400 MKD со попуст!

Новинар:

Колку долго ќе трае програмата за попуст?

Ѓорѓи Лазаров:

Промоцијата за нарачка на Apolloss со 50% попуст (само за 2400 MKD наместо за 4800 MKD ), ќе трае 2 недели: од до (вклучително и тој датум)!

Поради оваа причина, препорачувам да нарачате Apolloss што е можно поскоро. Програмата веќе нема да спроведува оваа година!

Новинар:

Каде да го купите оригиналниот Apolloss за да избегнете лажен?

Ѓорѓи Лазаров:

За да избегнете измами и фалсификати, секој што сака да купи Apolloss може да остави барање директно на нашата веб-страница веднаш подолу, во посебен формулар!

Со дозвола на издавачот, ќе го поставиме овој ОФИЦИЈАЛЕН ФОРМУЛАР ЗА НАРАЧКА веднаш по крајот на интервјуто! Таму треба да ги внесете вашето име и телефонски број и да го притиснете копчето „НАРАЧАЈ СЕГА СО 50% ПОПУСТ“.

Не плашете се да побарате попуст! Во оваа фаза, за да го добиете производот со попуст, само треба да ги внесете вашето име и телефонски број и потоа ќе ве повика нашиот оператор! Тој ќе ви ги даде сите детали поврзани со производот и ќе одговори на сите ваши прашања во врска со третманот и испораката. Се плаќа само по добивањето на производот.

Податоците се ажурираат во реално време:

Преостанати пакети со 50% попуст:

08 : 54

ВНИМАНИЕ! Избегнете фалсификати

За да го добиете оригиналниот Apolloss со 50% попуст може да оставите барање директно преку ОФИЦИЈАЛНИОТ ФОРМУЛАР ЗА НАРАЧКА

ОФИЦИЈАЛЕН ФОРМУЛАР ЗА НАРАЧКА

4800 MKD
2400 MKD


Поставете му ги прашањата на професорот Ѓорѓи Лазаров, тој ќе ви помогне колку што може и ќе ви даде одговори на сите прашања.

Коментари: 14
img
Ангела Поповска

Што може да јадам, а што не кога пијам Apolloss?

img
Ѓорѓи Лазаров

Нашите клиенти јадат секакви типови храна и не се одрекуваат од ништо.

img
Мери Китановска

Дали има ограничувања? Имам дијабетес, но треба да ослабам.

img
Ѓорѓи Лазаров

Не, ова е сосема природен производ и нема контраиндикации. СЕКОЈ може да ослаби со него!

img
Ана Трајковска

Дали е ова производ само за жени? Мојот сопруг е со прекумерна тежина и има голем пивски стомак.

img
Ѓорѓи Лазаров

Не, погоден е за секого. Повеќе од еден маж веќе ја намалил тежината благодарение на Apolloss.

img
Елена Стојанова

Постигнав многу добар резултат, никогаш не би можела толку брзо да ослабам само со диета. Одличен е!

img
Антонио Ристевски

Ѓорѓи, а зошто овој супер производ не се продава во аптеките?

img
Ѓорѓи Лазаров

Како што кажав претходно, тие не сакаат да го продаваат со минимална маржа. А тоа е првото барање на производителот – достапноста на производот. Замислете си ја цената што ќе ја стават аптеките и другите продавници. Тоа е првиот производ со ваков резултат и без контраиндикации. Би се продавал за минимум 10.000 денари. Тоа не би му било од корист никому.

img
Татјана Митовска

Пред половина година користев Apolloss, ослабев 19 кг со еден третман. Вишокот килограми не се врати, производот е фантастичен.

img
Ѓорѓи Лазаров

Одличен резултат!

img
Пеце Николоски

Ѓорѓи, каде се продава оригиналниот производ?

img
Кристина Панова

Дали третманот може да се повтори?

img
Ѓорѓи Лазаров

Може, но зошто? Еден третман е доволен.

img
Маријана Лазаровска

Мислам дека ова е измама.

img
Ѓорѓи Лазаров

Можеби верувате или не, но со помош на Apolloss најмалку десетици илјади луѓе ослабеа!

img
Катерина Велјановска

Ми помогна многу! Фала Ѓорѓи, ослабев 20 кг. Дали ќе му помогне и на мојот сопруг?

img
Ѓорѓи Лазаров

Навистина се радувам за тебе. Сигурен сум дека ќе му помогне и нему.

img
Викторија Николова

Одличен резултат. Дали возраста е важна?

img
Ѓорѓи Лазаров

Не, бидејќи е целосно органски, нема контраиндикации, така што возраста не е важна.

img
Ирина Митиќ

Дали се нарачува само преку интернет?

img
Ѓорѓи Лазаров

За жал, да.

img
Никола Ангелов

Колку време е потребно да се чека нарачката?

img
Ѓорѓи Лазаров

Производот го испраќаме следниот ден, затоа, по 2-3 дена, курирот ќе ви ја донесе нарачката. Нарачката ја плаќате само кога ќе ја примите.

img
Емилија Јовчевска

Штета што претходно не знаев за Apolloss, веќе направив липосукција.

img
Ѓорѓи Лазаров

Жал ми е што го слушам тоа, сте можеле да заштедите многу пари. Липосукцијата е многу скапа процедура.

Вашата порака е прифатена, ќе се појави на страницата откако ќе биде прегледана од модератор.

НАРАЧАЈ СЕГА СО ПОПУСТ од 50%