Излекувајте ја псоријазата еднаш и засекогаш!

Сè што ви треба е овој уникатен крем Dermal!

Брз и ефикасен третман

Елиминирајте ги симптомите на псоријаза веднаш

Лесно ја лекува псоријазата во 95% од случаите

Покорисен е во лекувањето на псоријазата од кој било друг третман

Специјални цени и попусти

за сите производи нарачани овде.

Значи, што го прави Dermal толку ефикасен?

1.

Го олеснува отстранувањето на тврдата кожа така што ја омекнува

2.

Го намалува воспалението и чешањето и ја прави кожата ладна и пријатна

3.

Ја нормализира циркулацијата на крвта на микро ниво и ја храни кожата со витамини и минерали

4.

Ги спречува компликациите преку дезинфекција на кожата со активни јони на сребро

Како да го користите Dermal

1.
2.
3.
4.
5.

Измијте ги засегнатите делови со топла вода

Земете малку од кремот Dermal со врвовите на прстите

Нанесете го кремот на саканото место и нежно измасирајте.

Оставете го 30 минути пред да го исплакнете

За подолготраен ефект, повторете два или повеќе пати на ден

Состојки и придобивки

Цвет од календула: го олеснува воспалението, помага во ублажување на симптомите (болка, чешање и црвенило).

Ајдучка трева: го запира ширењето на инфекцијата, спречувајќи инфекција на другите делови од телото.

Кантарион: го забрзува обновувањето на клетките, ја штити и навлажнува кожата, помага раните побрзо да зараснат.

Крин: ја инхибира активноста на паразитите и нивните јајца или филаријазата којашто ослободува токсини во телото, предизвикувајќи псоријаза.

Маслиново масло: го подобрува имунитетот на кожата, има антисептички ефект.

Пчелин восок: ги прави лушпите потенки, помага во лекувањето на раните без лузни.

СЕРТИФИКАТ

Сертифициран за квалитетни состојки и безбеден за кожата од:

Специјални цени и попусти

за сите производи нарачани на нашата веб-страница

7 пакувања

нарачајте со попуст од 50%

Коментари за Dermal

Сашка

Митевска,
Битола

Им го препорачувам Dermal на сите. Многу е добар! Мојот грб претерано ме чешаше. Имав црвени дамки што почнаа да се лупат во последните неколку години. За жал, мислењето на мојот дерматолог не беше добро, неговата дијагноза беше псоријаза. Откако испробав разни лекови открив дека единствено кремот Dermal има трајни ефекти. Крастите и чешањето исчезнуваат по само неколку дена. Дури и црвените дамки исчезнуваат по 2-3 недели. Всушност, дамките воопшто не оставија лузни.

Лидија

Бинова,
Скопје

Ја лекувам псоријазата со Dermal веќе три недели! Ова е многу добар метод на лекување, ефектот е побрз отколку што мислев! По породувањето ми се појавија лушпи на скалпот, на почетокот мислев дека е првут, но потоа почнаа да се појавуваат цели делови со лушпи. Мојот дерматолог ми го препорача кремот Dermal. По завршувањето на третманот, псоријазата ја снема, исто како никогаш да не сум ја имала. Многу сум среќна. Знам за многу луѓе кои цел живот се борат со псоријазата и никогаш не се излекувале! Но, јас се излекував за само три недели!

Миле

Крстев,
Куманово

Иритацијата целосно исчезна, а мојата кожа е повторно мека и мазна! Многу сум среќен што го најдов Dermal. Од детството страдам од псоријаза. Низ годините сум пробал речиси сè, но ниеден лек за надворешна употреба не се покажа ефикасен сè додека не го открив Dermal. Веднаш штом започнав да користам Dermal, псоријазата едноставно исчезна. Не можам да најдам зборови за да ви опишам колку сум среќен сега. Искрено го препорачувам Dermal!

Внимание! Пазете се од лажни производи!

Dermal ќе ви помогне брзо и безболно да ја излекувате псоријазата, а кожата повторно ќе ви биде мека како свила.

Оригиналниот производ Dermal се продава само во нашата продавница. Како партнер и овластен дистрибутер на овој производ, гарантираме ефикасност и квалитет на сите наши производи.

Останете здрави!

Ако нарачате овде, ќе го добиете

Оригиналниот производ Dermal

Најдобра
цена

Брза
испорака

Специјални цени и попусти

за сите производи нарачани овде.

7 пакувања

Добијте 50% попуст

4800 MKD
2400 MKD