Производ за заштита на здравјето

DiaDrops – магија за стабилизирање на шеќерот во крвта

Со DiaDrops, контрола на дијабетесот е во ваши раце

 • Го зголемува производството на инсулин
 • Го заштитува телото од високите нивоа на гликоза
 • Го обновува црниот дроб и панкреасот
 • Го нормализира метаболизмот на јаглехидратите
 • Ја стабилизира содржината на шеќер во крвта
 • Ги нормализира сите метаболички процеси
89% без симптоми
на дијабетес
11% со подобрени
симптоми
50%
Специјалната промоција
САМО ДЕНЕС
Редовна цена 4800 MKD Само сега 2400 MKD

Внесете ги вашите информации овде и ние ќе ве повикаме!

Според статистичките податоци, има 371 милион луѓе со дијабетес. Дали сте сигурни дека не сте меѓу нив?

ОВОЈ ТИВОК „УБИЕЦ“ НЕ ИЗБЕГНУВА НИКОГО…

  • Возраст над 30 г.
  • Наследен фактор [30 – 60%]
  • Постојан стрес
  • Прекумерна тежина
  • Заболување на панкреасот
  • Бактериска инфекција
ДИЈАБЕТЕСОТ НЕ Е ТОЛКУ СТРАШЕН, НО НЕГОВИТЕ КОМПЛИКАЦИИ СЕ ОПАСНИ
 • КАРДИОВАСКУЛАРНИ БОЛЕСТИ

  БОЛЕСТИ НА СРЦЕТО И КРВНИТЕ САДОВИ

 • ВЛИЈАЕ ВРЗ НЕРВНИОТ СИСТЕМ

  ВКОЧАНЕТОСТ НА ЕКСТРЕМИТЕТИТЕ, ПАРЕСТЕЗИЈА

 • ЗАРАЗНИ БОЛЕСТИ

  УРИНАРНИ ИНФЕКЦИИ, ТУБЕРКУЛОЗА, ИНФЕКЦИИ НА СТАПАЛАТА, КОЖАТА И МЕКИТЕ ТКИВА

 • БОЛЕСТИ НА ОЧИТЕ

  ПРИЧИНА ЗА ОПАСНИ СИМПТОМИ НА БОЛЕСТИ НА ОЧИТЕ, КАКО КАТАРАКТА, КОИШТО ВОДАТ ДУРИ И ДО СЛЕПИЛО

 • БОЛЕСТИ НА БУБРЕЗИТЕ

  ЛЕСНО ПРЕДИЗВИКУВА БОЛЕСТИ НА БУБРЕЗИТЕ, КАКО ШТО Е ОТКАЖУВАЊЕ НА БУБРЕЗИТЕ

МОЖЕ ДА СИ ПОМОГНЕТЕ СЕБЕСИ И НА ВАШЕТО СЕМЕЈСТВО ВО ПРЕВЕНЦИЈАТА И КОНТРОЛАТА НА ДИЈАБЕТЕСОТ

Со најсовремени технологии за екстракција што ги задржуваат клучните активни состојки за дијабетесот и елиминација на вишокот материи, DiaDrops има побрзо и подобро дејство. Клиничките испитувања DiaDrops беа спроведени на 5.000 пациенти во различни фази на дијабетес во текот на 40 дена.

100% ЕФИКАСЕН

Го отстранува вишокот шеќер; ја подобрува состојбата на дијабетичарите; спречува дијабетес кај здравите луѓе

РЕЗУЛТАТИТЕ ОД ЕКСПЕРИМЕНТИТЕ ГИ ИЗНЕНАДИЈА СИТЕ ДОКТОРИ!

Намален шеќер во крвта

89%

Обновен панкреас

11%
Многу е лесно! DiaDrops двапати на ден, урамнотежена исхрана и редовно вежбање е најдобриот начин за контрола на шеќерот во крвта.
Заборавете на високите нивоа на шеќер со DiaDrops
 • 1
  Зголемете го производството на инсулин во панкреасот.
 • 2
  Зголемете ја активноста на инсулинот.
 • 3
  Намалете ја апсорпцијата на гликоза во цревата.
 • 4
  Намалете ги мастите во крвта и високиот крвен притисок.
 • 5
  Стабилизирајте го шеќерот во крвта.
ГО ПОДОБРУВА ЗДРАВЈЕТО НА ПАЦИЕНТОТ
 • ГО НАМАЛУВА ШЕЌЕРОТ ВО КРВТА
 • ГО НАМАЛУВА ВОСПАЛЕНИЕТО, ГИ СПРЕЧУВА КОМПЛИКАЦИИТЕ
 • ЈА ПОДОБРУВА ФУНКЦИЈАТА НА ПАНКРЕАСОТ
 • ГИ УРАМНОТЕЖУВА ХОРМОНИТЕ
 • ГО ЗАЈАКНУВА ИМУНОЛОШКИОТ СИСТЕМ
DiaDrops – КАКО ДА СЕ КОНТРОЛИРА ДИЈАБЕТЕСОТ
САМО ЗА 2400 MKD
Тајната на ефикасноста на DiaDrops е во неговиот природно избалансиран состав
 • DiaDrops содржи природни екстракти добиени од лисја од грав, коприва, боровинка, бреза и бел пелин. Заедно, тие дејствуваат како најбрзиот стабилизатор на шеќерот во крвта. Капките го обновуваат метаболизмот на липидите и јаглехидратите, го регулираат панкреасот и тироидната жлезда. Тие го отстрануваат вишокот гликоза, ги зајакнуваат крвните садови, го нормализираат природното производство на инсулин, ја подобруваат целокупната состојба на дијабетичарите. Тие исто така го спречуваат развојот на дијабетес кај здравите луѓе.
Други придобивки на DiaDrops:
 • Ја намалува апсорпцијата на гликоза во цревата.
 • Ги намалува мастите во крвта и високиот крвен притисок.
 • Ја зголемува чувствителноста на клетките на инсулин.
 • Ја зголемува способноста на клетките да користат глукоза.
 • Го стабилизира нивото на шеќер во крвта.
 • Ги намалува оксидативниот стрес и воспалението и се бори против фиброзата на бубрезите.
 • Го регулира имунолошкиот систем и спречува компликации од дијабетесот.
 • Ја намалува гликозата во крвта.
МИСЛЕЊА ОД ЕКСПЕРТИТЕ ЗА DiaDrops

„Повеќето хипогликемиски производи дејствуваат симптоматски. Тие го намалуваат нивото на гликозата, но само за некое време, до следното внесување. DiaDrops, од друга страна, го заздравува и обновува ендокриниот систем, спречува нагло покачување шеќерот и го нормализира природното производство на инсулин со само еден третман.

Резултатите од DiaDrops се строго тестирани преку бројни студии, клинички експерименти и покажаа целосна безбедност и отсуство на несакани ефекти.

Неодамна им препорачав DiaDrops на повеќето мои пациенти и добив многу добри коментари за неговата ефикасност.“

(Јован Велков, доктор по ендокринологија)

ШТО ВЕЛАТ КОРИСНИЦИТЕ ЗА DiaDrops?
 • Николина (49 години)

  „Мојот сопруг и јас имаме по 49 години и 5 години имаме дијабетес тип 2. Користевме разни лекови, но без никаква корист. Многупати сме чувствувале фрустрација и депресија. За среќа, го откривме DiaDrops и решивме да го пробаме. Мојот сопруг строго ги следеше упатствата. После неколку дена, стана позаинтересиран за секс (простете ми што зборувам за оваа деликатна тема, но тоа не се случило повеќе од шест месеци). Мојот сопруг во моментов е на диета и се одржува во нормална состојба.

  Резултат: веднаш по вечерата, нивото на шеќер се спушта на 6. Нашиот интимен живот се подобри, а желбата на мојот сопруг за секс е многу пострасна!“

 • Давид (42 години)

  „Благодарен сум за овој производ. Имав проблеми со земањето лекови во минатото, а понекогаш и прескокнував да ги земам. Но, откако пробав DiaDrops, заморот и поспаноста исчезнаа, нивото на шеќер во крвта се врати во нормала, дури и заборавам да го проверам. Се чувствувам посилно и повторно сум стариот јас.“

 • Софија, (29 години)

  „Имам дијабетес тип 2 многу години. Шеќерот во крвта продолжи да вртоглаво се зголемува. Бев многу загрижена, следев диета, редовно одев на лекар, но ништо не се смени. На пример: за еден ден, мерењето варираше од 3,2 до 11. Мојата снаа ми кажа за DiaDrops и ми препорача да го пијам двапати на ден. Брзо ги почувствував промените: нивото на шеќер во крвта почна да се движи во сооднос од 5 до 8, а моето тело функционираше нормално. Овој производ ми ја врати радоста во животот.“

РЕГИСТРИРАЈТЕ СЕ ЗА ПОВИК

Врвен производ за намалување на нивото на шеќер во крвта. Грижете се за себе и за вашите најблиски!

САМО ЗА 35 ДЕН.
89% без симптоми
на дијабетес
11% со подобрени
симптоми
50%
Специјалната промоција
САМО ДЕНЕС
Редовна цена 4800 MKD
САМО ЗА 2400 MKD

Внесете ги вашите информации овде и ние ќе ве повикаме!

Производ за заштита на здравјето, DiaDrops