без
ГМО
тестиран во лаборатории
природен
производ

Чај со фитоекстракти
за одржување на здрав репродуктивен
систем

 • Ја нормализира хормоналната рамнотежа
 • Го стабилизира
  менструалниот циклус
 • Ги намалува хормоните на стрес
 • Ги зголемува
  шансите за забременување
нарачајте

Кога ви е потребен
FertiliTea?

Женското тело има потреба од дополнителна поддршка (третман со FertiliTea) во следниве случаи:
Прикажи уште

Вековно искуство
во штитење на женското здравје

FertiliTea е производ од билки за нормализирање и одржување на женскиот репродуктивен систем.

Создаден е според рецепт од 17 век со користење на современи технологии за обработка. 100% органски: направен од сопствени суровини одгледувани во еколошки чисти области.
Не содржи бои, конзерванси и синтетички помошни средства.

Го поддржува женското здравје на која било возраст:

 • ја ублажува болката и ги елиминира симптомите на ПМС;
 • го подготвува телото за мајчинство и раѓање дете;
 • ги олеснува симптомите на пременопауза и менопауза.
Нарачајте
Природна формула за
женственост
Камилица
Ги намалува грчевите и болката за време на менструацијата, има антивоспалително и хемостатско дејство, го нормализира менструалниот циклус, ја стимулира овулацијата, смирува, спречува неврози.
Коприва
Има антивоспалително, бактерицидно и хемостатско дејство, го стабилизира менструалниот циклус, го нормализира обемот на секрети, ја поддржува работата на женското тело.
Маточина
Смирува, релаксира, ја намалува вознемиреноста, спречува промени во расположението, го нормализира нервниот систем, има антисептично дејство, ја нормализира репродуктивната функција.
Ајдучка трева
Има хемостатско и антиинфламаторно дејство, ја стимулира работата на мускулите на матката, ги зголемува шансите за забременување, штити од инфекции, ги ублажува грчевите.
Алхемила
Има хемостатско дејство за заздравување на раните, штити од инфекции на гениталиите, ја стимулира овулацијата, ги зголемува шансите за забременување, ги ублажува симптомите на менопаузата.
Невен
Има бактерицидно, антисептично и антиинфламаторно дејство, поттикнува заздравување на раните, ја забрзува регенерацијата на ткивата, го поддржува репродуктивниот систем.
Камилица
Ги намалува грчевите и болката за време на менструацијата, има антивоспалително и хемостатско дејство, го нормализира менструалниот циклус, ја стимулира овулацијата, смирува, спречува неврози.
Коприва
Има антивоспалително, бактерицидно и хемостатско дејство, го стабилизира менструалниот циклус, го нормализира обемот на секрети, ја поддржува работата на женското тело.
Маточина
Смирува, релаксира, ја намалува вознемиреноста, спречува промени во расположението, го нормализира нервниот систем, има антисептично дејство, ја нормализира репродуктивната функција.
Ајдучка трева
Има хемостатско и антиинфламаторно дејство, ја стимулира работата на мускулите на матката, ги зголемува шансите за забременување, штити од инфекции, ги ублажува грчевите.
Алхемила
Има хемостатско дејство за заздравување на раните, штити од инфекции на гениталиите, ја стимулира овулацијата, ги зголемува шансите за забременување, ги ублажува симптомите на менопаузата.
Невен
Има бактерицидно, антисептично и антиинфламаторно дејство, поттикнува заздравување на раните, ја забрзува регенерацијата на ткивата, го поддржува репродуктивниот систем.

Сложена поддршка за женското здравје на која било возраст

Д-р Мери Стевковска
Специјалист за плодност, специјалист за женско здравје, 13 години работно искуство

95% од жените над 18 години се соочуваат со проблеми во репродуктивната сфера, од нередовни периоди и болни менструални периоди до намалена плодност и неплодност. Повеќето лекови ги елиминираат симптомите и не влијаат на причината за болеста. Затоа, им го препорачувам природниот производ од билки FertiliTea на сите жени, вклучително и на идните мајки, за да си го подобрат и одржуваат здравјето. Компонентите на чајот го нормализираат и поддржуваат репродуктивниот систем, го штитат од воспаленија и инфекции, ги ублажуваат симптомите на ПМС, пременопаузата и менопаузата и имаат сложено лековито дејство. Редовното внесување на FertiliTea позитивно влијае на сексуалната и психоемоционалната сфера, што е особено важно за животот на секоја жена.

Клиничките студии ја докажаа ефикасноста на FertiliTea*
99%
Нормализирање на менструалниот циклус, намалување на болката за време на циклусот
98%
Поттикнување овулација, зајакнување на плодноста
96%
Намалување на ризикот од карлични воспалителни болести
95%
Намалување на анксиозноста, заштита од стрес, зајакнување на нервниот систем
93%
Стабилизирање на хормоналната рамнотежа
91%
Заштита од инфекции од различно потекло
89%
Намалување на појавата на компликации за време на бременоста
84%
Подобрување на работата на мускулите на матката
* 342 жени над 18 години учествуваа во тестирањето.

Лесна подготовка – ефикасна примена

1
Ставете лажица чај во литар врела вода.
2
Покријте и оставете 15 – 20 минути.
3
Филтрирајте и пијте во текот на денот.
4
Препорачано времетраење на третманот е 4 недели.
5
За да се зајакне ефектот, третманот се повторува 2 пати годишно.
FertiliTea не создава зависност, нема несакани ефекти, ефикасен е во лекувањето и спречувањето проблеми во репродуктивната и психо-емоционалната сфера.
FertiliTea им помогна на
илјадници жени ширум светот
Еве неколку препораки од тие кои го пробаа овој производ.
Кети Јанева
Скопје
Нарушувања на менструалниот циклус, болни циклуси и општо влошено здравје – многу добро ги познавам овие симптоми. Едноставно кажано, имав класичен ПМС. Додека земав Fertilitea, гледав како се менуваат хормоналните нивоа. Моите циклуси станаа редовни, болката во градите веќе не ми пречеше. Емотивната состојба ми се врати во нормала, веќе не сакав да убијам никого и да јадам еден тон млечно чоколадо. Многу сум среќна од резултатите. Патем, се обидов да најдам замени, но без успех.
522
-12
Марија Босиловска
Охрид
Мојот проблем се појави пред неколку години – хронично воспаление на јајниците и каналите. Пиев многу апчиња, па дури и инјектирав антибиотици, но по неколку месеци болеста се врати. Понекогаш менструациите траеја до 2 недели и беа многу болни. По 2 месеци од земањето на FertiliTea, циклусите се вратија во нормала и ми траат од 4 до 5 дена. Сега расположението ми е секогаш стабилно, иако претходно бев како темпирана бомба. Уште подобро, состојбата на кожата и косата ми е подобрена.
716
-28
Лидија Стевкоска
Радовиш
Се омажив, се преселив во друг град и ја сменив работата. Беше ужасно стресно за мене. Станав нервозна, вознемирена, постојано се вознемирував и напаѓав мојот сопруг. Покрај тоа, планиравме дете, но без успех како резултат на мојата нервоза. Ова не можеше да продолжи така. Гледајќи ја мојата состојба, моја колешка ми препорача FertiliTea. По една недела пиење, станав посмирена и на крај исчезнаа сите непријатни симптоми на стрес. Се заљубив во мојот нов дом, дури добив и унапредување. И како фил на тортата – конечно забременив. Многу ме радува дека наскоро ќе станам мајка.
348
-32
Софија Милановска
Свети Николе
Често страдам од воспаление на каналите. Микрофлората ми е нарушена и се појавува неподносливо чешање. Традиционалното лекување не функционира, болеста постојано се враќа. FertiliTea помогна не само да се ослободам од непријатните симптоми, туку и да заборавам на нив долго време. Третманот го завршив пред 4 месеци и нема знаци на повторување на болеста. Ова е огромен напредок за мене.
648
-48
Мислете на себе — нарачајте FertiliTea
Пополнете го образецот за нарачка и оставете податоци за контакт
нарачајте
Почекајте го повикот на операторот за да ги разјасните деталите околу нарачката
Добијте го пакетот и платете на начин што ви одговара
Потребен ѝ е на секоја жена
Чај со фитоекстракти
за одржување на здрав репродуктивен систем
Ја нормализира
хормоналната рамнотежа
Го стабилизира
менструалниот циклус
Го подобрува
нервниот систем
Пополнете го формуларот и наскоро ќе ве контактираме за да ја потврдиме вашата нарачка. Вашите податоци ќе бидат заштитени, тие се користат само за обработка на нарачката.
4800 MKD 2400 MKD
7200 MKD 3600 MKD
8520 MKD 4260 MKD
9600 MKD 4800 MKD