Lossless ќе го сопре паѓањето на косата

labellabel
coneLosslesssale
 • pic

  Го обновува растот на косата

 • pic

  Ги буди заспаните фоликули

 • pic

  Ја зајакнува косата и го спречува паѓањето

Нарачајте

4800 MKD 2400 MKD

Специјалната понуда истекува за:

Зошто косата ја губи својата сила и почнува да паѓа?

 1. pic

  Стресни ситуации

 2. pic

  Отровни материи

 3. pic

  Наследни фактори

 4. pic

  Затнати или оштетени фоликули

 5. pic

  Хормонска нерамнотежа

Lossless ќе ги остави проблемите во минатото

 • Тенка коса, паѓање на косата и ќелави области

  pic

  Алицинот го засилува растот на косата во оштетени области со тенка коса. Ги зајакнува фоликулите на косата и го подобрува нивното здравје, со што се спречува понатамошно паѓање на косата.

 • Слаб проток на крв и недоволно хранливи материи

  pic

  Маслиновото масло има свој ефект на микроцелуларно ниво. Го подобрува протокот на крвта во скалпот и ги храни фоликулите на косата, активирајќи ја нивната функција. Косата станува посјајна, посилна и полесно се чешла.

 • Сува, оштетена и кршлива коса

  pic

  Рицинусовото масло ја зајакнува кршливата и тенка коса, така што формира заштитна бариера. Екстрактот од лук создава заштитен слој од негативни фактори.

 • Чешање, лупење и воспаление на скалпот

  pic

  Екстрактот од цимет има ефект на дезодоранс. Ги запечатува кутикулите на косата, спречувајќи го нивното лупење, со што спречува чешање и области со првут.

Шампонот Lossless ги комбинира најмоќните состојки за силна и сјајна коса

cinnamonLosslessplant
 • ingredient

  Кокосово масло

  Го забавува стареењето на фоликулите на косата, спречува паѓање на косата и ги активира „заспаните“ фоликули на косата.

 • ingredient

  Маслиново масло

  Ги исполнува празнините во скалпот, ги запечатува кутикулите на косата, ја прави косата еластична и полесна за чешлање.

 • ingredient

  Рицинусово масло

  Ја подобрува апсорпцијата на хранливи материи што се важни за косата (калциум, фосфор, витамини Б6, Б1, Е), спречува кршливост на косата.

 • ingredient

  Екстракт од лук

  Го храни скалпот, навлажнува, спречува сувост, чешање и првут. Го подобрува протокот на крв и го засилува растот на косата.

 • ingredient

  Екстракт од цимет

  Има антигабичен ефект, ги елиминира областите со првут. Го подобрува здравјето на фоликулите и ги храни фоликулите.

Lossl ess Универзална формула за мажи и жени

piplepicLosslesspic

Нарачајте

4800 MKD 2400 MKD

Специјалната понуда истекува за:

Експертско мислење

Проблемите со скалпот ги загрижуваат сите, без оглед на полот и возраста. Еколошките проблеми, обемот на работа и неурамнотежената исхрана ја влошуваат ситуацијата уште повеќе. Како резултат, косата станува кршлива и оштетена, а потоа почнува да паѓа.

Низ годините, во мојата пракса проучував многу производи за домашна употреба што може да го заменат лекувањето во скапи клиники. Овој иновативен козметички производ, Lossless, може да му помогне на секој да си го излечи скалпот и да си ја обнови структурата и растот на косата. Формулата на шампонот се базира на состојките што ја активираат пропустливоста на мембраната на клетките за да се подобри апсорпцијата на корисните микроелементи. Тоа се природни компоненти што ефикасно ја обновуваат кршливата и оштетена коса и расцветаните краевите, а исто така го подобруваат и растот на косата.

specialist

Може многу лесно да се спасите од тенката и слаба коса:

labellabel
picpicLosslesspicpic
 • pic

  Измијте ја косата со овој шампон во траење од две минути

 • pic

  Користете го двапати неделно

 • pic

  По завршувањето на третманот, користете го еднаш неделно заради превенција

Илјадници луѓе веќе го испробаа ефектот на Lossless

 • pic Марија
  picpic

  Марија Бев загрижена дека шампонот нема да ми помогне затоа што веќе испробав премногу неефикасни производи. Но, овој пат беше поинаку. Косата ми стана посилна и подебела. Престана да ми паѓа и не изгледа суво, слабо и оштетено. Бев многу загрижена кога сфатив дека ја губам косата, но сега овој проблем е минато. smile

 • pic Антонио
  picpic

  Антонио Татко ми почна да станува ќелав откако наполни 40 години. Мојата приказна е иста, веќе гледам дека и јас имам ќелава област. На мојот скалп има многу лузни, па затоа не бев среќен поради паѓањето на косата. Дури и инјекциите на скалпот не помогнаа. Купив Lossless заради превентивни цели. Не очекував дека ефектот ќе биде ваков! Прво, косата во ќелавите области повторно ми порасна, а сега е значително погуста. Второ, паѓањето на косата запре. Трето, сега косата ми е силна. Ми требаше еден месец да ја вратам довербата во себе и во својот изглед. Фала многу! smile

 • pic Даниел
  picpic

  Даниел Резултатите беа брзи. Забележав мали темни влакна по 7-8 дена користење на производот. Нема никакви недостатоци, шампонот е совршен за мене. А најважно е дека го реши мојот проблем. И на сопругата ѝ се допаѓа и го користи еднаш на две недели заради превенција. smile

ПАЗЕТЕ СЕ ОД ФАЛСИФИКАТИ!

Шампонот против паѓање на косата Lossless стана толку популарен што се појавија лажни производи. Оригинален производ може да го купите на оваа веб-страница.

picLosslesspic
certificate

Како да направите нарачка?

 • pic

  Пополнете го формуларот за нарачки подолу

 • pic

  Почекајте да ве повика операторот

 • pic

  Платете однапред или платете по приемот

Lossless зајакнување и поддршка без паѓање

labellabel
coneLosslesssale

Нарачајте

4800 MKD 2400 MKD