Ослободете се од чешање и габични инфекции
на ноктите и стапалата
со еден третман
Моментално ве ослободува од прекумерното потење и чешање
Ја искоренува причината за габичната инфекција
Обновува до 98% од оштетената и испукана кожа
Распродажба!
50% попуст!
Преостанати производи
7
Распродажбата завршува за

ч. мин. сек.

Малопродажна цена 4800 MKD

Цена 2400 MKD


Моментално ве ослободува од прекумерното потење и чешање
Ја искоренува причината за габичната инфекција
Обновува до 98% од оштетената и испукана кожа
Како добивте габична инфекција?

На базен

Прекумерна тежина

Слаб имунолошки систем

Антибиотици

Проблем со проширени вени

Носењето синтетичка облека

Габична инфекција на нозете на член од семејството

Дерматомикозитет (од старогрчки „микос“ што значи „габа“) е болест на стапалата и ноктите.

Во 92% од случаите причина за болеста се габите Trichophyton и Microsporum. Овие паразити се тешки за лекување и продираат во длабоките слоеви на епидермисот, навлегувајќи во кожата, преку храна, пијалаци, плунка, мали гребнатини и пукнатини.

Тие ја иритираат кожата, предизвикувајќи силно чешање, болка, распаѓање на ткивото и непријатен мирис. Ја пробиваат заштитната бариера и ја уништуваат текстурата на ноктот.
Според статистичките податоци, само 12,4 проценти
од луѓето се ослободуваат од габичната инфекција.
Зошто? Бидејќи начините за лекување не делувале.
Процентот на луѓе кои се опоравиле од габичната инфекција на стапалата и ноктите
Антигабични операции на ноктите
Многу болни. Ноктот треба целосно да се отстрани, што предизвикува силна болка, а како резултат на тоа, ефектот може да биде нула и ноктот повторно да расте неправилно.
Народни лекарства
Ги ублажуваат само симптомите, но не ја елиминираат причината за габичната инфекција. Болеста не поминува, а габичната инфекција забрзано се шири.
Медицински крем
90% од медицинските кремови за време на лекувањето не помагаат кај симптомите на болеста. Освен тоа, габичната инфекција се враќа веднаш штом лекувањето ќе престане!
Не постои ништо слично на тоа.
Разграден сребрен нитрат (96% сребро)
Како Mikotea може да ве ослободи од габичната инфекција
Лаванда
Ја заштитува кожата и го олеснува чешањето и непријатниот мирис. Обновете ја испуканата кожа и дезинфицирајте ги раните. Помага при чешањето веднаш и го отстранува непријатниот мирис. Има танини со антивоспалително дејство.
Див целер
Оваа моќна билка е позната по своето ефикасно лекување на габичните и бактериските инфекции. Во 14 век, дивиот целер бил познат како лековита билка низ цела Европа. За време на средниот век, коренот на растението се сметал за ефикасен при лекувањето на чумата.
Корен од анасон
Често се користи за лекување на кожни заболувања. Продира длабоко во епидермисот, ја храни кожата одвнатре и однадвор. Го отстранува лупењето на кожата, ги лекува длабоките пукнатини, ја прави кожата мазна и свежа. Го подобрува квалитет на ноктите, ја отстранува кршливоста и ја враќа бојата и структурата.
Екстракт од златица
Научно потврден производ против габични инфекции. Го забавува развојот на габичната инфекција, ги инфицира габичните клетки и ги оштетува нивните мембрани. Го зголемува имунитетот и отпорноста кон сите инфекции на кандида и други видови инфекции од мувла.
Мазна, свежа кожа
Дерматологот не можеше да си поверува на очите!
Успешно излекувана габична инфекција на нозете и ноктите
Ослободете се од чешањето
98%
Потењето на нозете престана
87%
Лупењето и чешањето престанаа
86%
Се отстранија габичните паразити
100%
Несакани ефекти
0%
Долгорочни ефекти дури и после третманот
12 месеци минимум
Во 2013 година беа спроведени клинички испитувања на клиника во Скопје. Волонтерска група што вклучувала маж и жена учествувале во испитувањата. Тие биле на возраст од 25 и 78 години. Резултати Сликите дадени подолу и броевите дадени погоре се податоци собрани во форма на истражување и тие укажуваат на успешни резултати.
Резултат пред и после Mikotea

Пред

После

Резултати по 2 и пол недели

Пред

После

Резултати по 4 недели

Пред

После

Резултати по 3 и пол недели

Пред

После

Резултати по 5 недели
Дали има забелешки за Mikotea од лекарите?
Д-р Петранка Младеновска
дерматолог
14-годишно искуство
Mikotea е вистинско откритие во лекувањето на габичните инфекции на нозете и ноктите без антибиотици или ласерска операција.

Од 70, дури 67 пациенти со габична инфекција велат дека се ослободиле од чешањето, испуканата кожа, прекумерното потење и миризбата за помалку од две недели. Сега живеат среќен живот без габични инфекции.

И јас сум убедена дека со Mikotea е можно брзо и лесно да се ослободите од непријатните симптоми, а најважно е дека може да ја користите во домашни услови. Ви ја препорачувам.
Како се користи
Mikotea
Антигабични состојки се варат во 1,5 литар зовриена вода. Се оставаат да отстојат 20 минути. Потопете ги чистите нозе во топлиот раствор 30 минути.
Избришете ги нозете и ставете го производот врз база на масло на областите зафатени со габична инфекција.
Разбудете се без габична инфекција!
50% попуст Истекува за:
Преостанати производи
7
Распродажбата завршува за

ч. мин. сек.
Не пропуштајте ја оваа зделка!
Потврдено од корисниците на Mikotea
Го лекував овој проблем минатата година. Пробав сè: апчиња, масти и кремови. Се консултирав и со дерматолог, но немаше никаков ефект од сето тоа. Одењето на базен беше проблем. Ми создаде многу проблеми, емоционално и физички. Ова траеше околу 2 години. Решението дојде од неочекувано место. Мојата свекрва, со која не сме во најдобри односи, ми донесе Mikotea. За две недели, целосно заборавив на габичната инфекција. Поминаа 5 месеци и сè уште не се вратила! Сега со свекрва ми сме најдобри пријателки :)

Сашо и Весна Петревски, Струга
Јас сум многу среќна што го споделувам моето успешно експериментално лекување со Mikotea! Го користев само 2 месеца, но разликата е голема и ноктите ми изгледаат многу подобро. Најважно е дека коренот на ноктот е здрав, а миризбата исчезна, исто како и неподносливото чешање!!! Сега сум среќен благодарение на мојата сопруга. Таа ја најде Mikotea. Добро е што го нарача преку оваа веб-страница, бидејќи ги прочитав рецензиите на оние кои добиле лажен производ! Навремено го добив оригиналниот производ.

Ненад Методиевски, Тетово
Се обидов да ја лекувам габичната инфекција со билки и добив дерматитис! Мојот дерматолог рече дека ќе ме излечи ако ветам дека нема да пробувам сама да се лекувам :) Единственото нешто што ми помогна беше Mikotea. Ја користев за нозете. Чешањето исчезна уште од првиот ден, распуканата кожа и лушпите третиот ден, а габичната инфекција целосно исчезна за две недели. Најважно е што успеав да се ослободам од прекумерната пот и миризбата! Оттогаш, немав габична инфекција веќе 1,5 година!

Сандра Крстевска, Кичево
Важни предности на mikotea
Лесно
Лесен е за употреба, има пријатна арома и не остава дамки на облеката. Производот базиран на масло брзо се впива, ги хидрира ноктите и ги одржува нозете свежи.
Брзо
Доволни се две пакувања од производот за ублажување на чешањето. Лушпите и испуканата кожа исчезнуваат по неколку дена. Прекумерното потење и непријатниот мирис исчезнуваат.
Трајно
Ефектот на лекувањето трае долго време, така што нема да имате никаков проблем долго откако лекувањето ќе заврши. Не предизвикува ниту зависност ниту лоши симптоми.
Одобрено од дерматолози во 19 земји
Произведено според строгите меѓународни стандарди GMP и ISO
Mikotea - первое быстродействующее средство от грибка
бесплатно. Ослободете ги вашите нокти
од чешање и габични инфекции
со еден третман
Моментално ве ослободува од прекумерното потење и чешање
Ја искоренува причината за габичната инфекција
Обновува до 98% од оштетената и испукана кожа
Распродажба!
50% попуст!
Преостанати производи
7
Распродажбата завршува за

ч. мин. сек.

Малопродажна цена 4800 MKD

Цена 2400 MKD