Медицина на ниво на претходниот век Познатиот македонски уролог откри како македонските лекари ги мамат мажите кои сакаат да се лекуваат од простатитис и аденом на простатата

Филип Даневски – единствениот носител на официјалната награда „Најдобар уролог во Македонија“

„Луѓето нѐ ценат според работата.“ – честопати знае Филип Даневски да каже. Тој работи како уролог веќе 35 години.

Филип Даневски е еден од ретките лекари кои не прифаќаат никакви лаги од областа на медицината и вложуваат максимални напори да им помогнат на луѓето кога имаат мака.

Дознајте зошто неговите изјави за современата медицина и лекувањето на уролошките дисфункции се алармантни. Патувал во многу европски земји. И останал шокиран од она што го видел на клиниките. Филип Даневски вели дека МЕТОДИТЕ ЗА ЛЕКУВАЊЕ НА ПРОСТАТИТИС ВО МАКЕДОНИЈА СЕ ЗАСТАРЕНИ И НЕ Е ЧУДО ШТО 95% ОД МАЖИТЕ НАД 50 ГОДИНИ СТРАДААТ ОД ОВОЈ ЗДРАВСТВЕН ПРОБЛЕМ.

За споредба, во Унгарија, на пример, процентот на мажи над 50 години кои страдаат од простатитис е многу помал – само 31%.

И покрај тоа што е многу зафатен, Филип Даневски се согласи да одговори на прашањата на нашиот новинар и да објасни зошто верува дека методите што се користат за лекување простатитис и аденом на простатата насекаде во нашата земја се неприфатливи.

Д-р Даневски, во неодамнешниот говор, наведовте дека сите уролози во Македонија се шарлатани, а методите за третман на простатитис во Македонија немаат иднина. Може ли да објасните зошто?

Секако. За почеток, сакам да им се извинам на оние што беа навредени од овие изјави. Сепак, овој проблем мора да излезе на виделина. Сите мора да ја дознаат вистината. Во спротивно, ништо нема да се промени.

Во Македонија се случуваат ужасни работи во областа на урологијата. Особено во однос на лекувањето на простатитисот и аденомот на простатата. Лековите што се користат во Македонија се застарени веќе 20-30 години.

Веројатно ќе се изненадите, но никаде во светот ПРОСТАТИТИСОТ ВЕЌЕ НЕ СЕ СМЕТА ЗА ХРОНИЧНА БОЛЕСТ И МНОГУ ЛЕСНО СЕ ЛЕКУВА! Секаде освен тука.

Нашите лекари ги мачат своите пациенти со понижувачки сесии на ректална масажа на простатата, процедури за физиотерапија: галванизација, електрофореза, ултразвук, магнетотерапија и опасни антибиотици.

Овие болни, скапи и опасни методи не го лекуваат простатитисот, туку тој продолжува да се развива. Антибиотиците ги убиваат патогените бактерии за краток временски период. Но, повторно се размножуваат во рок од 1 до 2 месеца. И простатитисот повторно се појавува по некое време. Всушност, никогаш не исчезнал. Простатитисот постепено се развива од фаза 1 до фази 2, 3, 4...

Проблемите со потенцијата може да предизвикаат проблеми во вашата врска. Се појавуваат болки, уринарни дисфункции, нарушувања на репродуктивните функции и РИЗИК ОД РАЗВОЈ НА КАРЦИНОМ НА ПРОСТАТА. Карциномот на простатата е една од најсериозните машки болести, со висока стапка на смртност.

Но, наместо да ги лекуваат своите пациенти, лекарите им предизвикуваат болка, па дури и смрт.

Ситуацијата е прилично алармантна. Јас едноставно не можам да продолжам да молчам, како што прават многу лекари во нашата земја, дури и оние кои длабоко ги почитувам.

Прва фаза
Семенска везикула
Простата
Уринарен меур
Втора фаза
Семенска везикула
Простата
Уринарен меур
Трета фаза
Семенска везикула
Простата
Уринарен меур
Четврта фаза
Семенска везикула
Простата
Уринарен меур
Четири фази на развој на простатитисот. Колку е поголемо воспалението, толку е поголем онколошкиот ризик. Без навремено лекување, карциномот се појавува во 89% од случаите. Предупредување! ПРОСТАТИТИСОТ МОРА ДА СЕ ЛЕКУВА!

Зошто медицината кај нас е толку застарена?

Затоа што никому не му е гајле! Во јавните здравствени установи има постари лекари на кои не им е гајле или млади лекари кои не знаат како правилно да си ја вршат работата. Останатите лекари заминаа во приватните клиники. Тие немаат интерес да ги лекуваат своите пациенти или да им дозволат самостојно да се лекуваат. Бидејќи ќе ја изгубат својата добивка. За нив е многу попрофитабилно да им препишуваат сесии за ректална масажа, процедури со употреба на разни медицински помагала, да ги натераат да плаќаат повеќе, да им препишуваат антибиотици со привремени ефекти, знаејќи дека пациентот со сигурност повторно и повторно ќе се врати.

Сите лекари кои препишуваат правилни третмани се отпуштаат од работа. А да се најде нова работа не е лесно. Ова е причината зошто сите премолчуваат. Тие имаат семејства, деца. Некои од нив не се ни љубопитни за современите методи на лекување, тие препишуваат лекови наметнати од нивните претпоставени, заработувајќи, покрај платата, и доста големи бонуси. Тие не се грижат за луѓето.

За жал, медицината е многу корумпирана. Патував во многу земји, но никаде не сум видел таков хаос како кај нас... Ужасно е, ги жалам луѓето и ситуацијата со која мора да живеат.

Како се третира простатитисот во другите земји?

Прво мора да ја знаете причината. Во 2003 година, данските научници успеаја да докажат дека главната причина за простатитис е слабата циркулација на крвта во карличните органи. Во оваа област има многу тенки капилари. Тие ја снабдуваат простатата со крв. Со возраста или поради одредени штетни фактори, овие капилари се затнуваат и крвта веќе не може да циркулира низ нив.

Простатата (којашто произведува 18 хормони од витално значење) не добива доволно количество хранливи материи и кислород. Се јавува процес на застој. Секретите се акумулираат во ткивата на жлездата. Во нив се развиваат бактерии. Жлездата отекува. Воспалението на жлездата се нарекува акутен простатитис. Акумулацијата на секрет се нарекува хроничен простатитис.

Вака ние можеме да разбереме што треба да сториме за борба против простатитисот. Не треба да ги убиваме бактериите со опасни антибиотици, како што прават македонските лекари, туку да го отстраниме процесот на застој. Со други зборови, снабдувањето со крв во простатата треба да се нормализира.

Сложениот систем за циркулација на простатата. Затнувањето на најмалку 5% од капиларите го зголемува ризикот од простатитис до 60%

ProDrops супстанца продира во молекулите на холестеролот (којшто ги затнува крвните садови и има конзистентност на стопен путер) и ги уништува одвнатре, ги зајакнува ѕидовите на садовите, ја подобрува нивната еластичност и го обновува снабдувањето со крв. Ова е особено важно за нормално функционирање на простатата и спречување на воспалението и развојот на карцином. Но, што значи целосно излекување? Ова значи дека во следните години, простатитисот нема да се појави повторно. Болката и непријатноста исчезнуваат, воспалението се намалува, ерекцијата и мокрењето се нормализираат. Пациентот се опоравува целосно.

Ова е суштината на современиот третман за простатитис, којшто во моментов се користи во повеќето земји низ светот.

Каков совет може да им дадете на мажите?

Пак ќе ве изненадам. ТАКОВ ПРОИЗВОД ПОСТОИ во Македонија! Освен тоа, тој е создаден токму овде, во Македонија, само што никој не знае за него. Ние го купуваме од производителот. Тој е многу поевтин од сличниот американски производ и неколку пати поефикасен.

Се нарекува ProDrops . Создаден е на Универзитетот за медицина и фармација. Тоа е екстракт од листовите на дрвото котинус, којшто содржи избалансиран комплекс од многу состојки за подобро здравје (во точни количини). Нема да ги набројам сите, ќе споменам само неколку.

Екстракт од велигденче

Го подобрува протокот на крв во карличната област, со што доведува до побрзо возбудување и зголемување на чувствителноста. Ја стимулира сперматогенезата

Екстракт од планинска брусница

Моќен природен афродизијак. Ја зголемува сексуалната желба и прави ерекцијата да трае подолго. Го намалува периодот на паузирање на неколку минути.

Екстракт од лист од бреза

Ја намалува болката и печењето при зголемување на простатата, го прави мокрењето помалку болно

Екстракт од коњско опавче

Го подобрува нивото на тестостерон. Ја зголемува издржливоста, вклучително и сексуалната, со што прави сексот да трае подолго. Ви дава енергија и го подобрува вашето расположение.

Екстракт од коприва

Моќен антиоксиданс. Има антивоспалително дејство. Го враќа здравјето на простатата и спречува повторувањето на болеста.

Значи, овој производ може да се купи во Македонија? Дали се продава во аптеките?

Иако е македонски производ, не може да го купите во аптеките. Неверојатно! Бирократијата не може да се искорени. Колку што знам, производителот се обиде да го донесе производот на полиците во аптеките, но тие не му дозволија. Никој не сака луѓето да оздрават и да се лекуваат сами дома. Ниту лекарите, ниту аптеките.

Но, имаме добри вести за луѓето во Македонија. Може да нарачате ProDrops преку интернет со ПОПУСТ ОД 50% ! Целта на оваа кампања е да им помогнеме на мажите. Се испорачува каде било во Македонија.

УНИВЕРЗИТЕТ ЗА МЕДИЦИНА И ФАРМАЦИЈА
4800 MKD
2400 MKD

Еве што треба да направите за да го нарачате производот.

1. Оставете барање.
2. Ќе ви се јави агент за да ја потврди нарачката. Ќе треба да ја наведете адресата за испорака.
3. За 3-4 дена, неопходни за обработка, курирот ќе ви ја достави нарачката.

Во моментов, на веб-страницата, може да најдете анкета посветена на мажите што купиле ProDrops со попуст и веќе го завршиле третманот. Целта на анкетата е да дознае колку е ефикасен овој производ. Повеќе од 2.000 луѓе веќе одговорија. Еве ги резултатите:

  • Болката во перинеумот и при мокрење исчезна – 99% од испитаниците.
  • Нормализирано мокрење (зачестеност и количина на урина) – 99% од испитаниците
  • Намалено воспаление на простатата – 96% од испитаниците
  • Обновена потенција – 93% од испитаниците.
  • Подобрена општа здравствена состојба – 98% од испитаниците

Како што можете да видите, ProDrops им помага на повеќето мажи. Веќе споменав дека третманот може да се прави дома.

Колку ќе трае промоцијата на овој производ?

Дознав дека Универзитетот за медицина и фармација одвоил значителна количина на ProDrops за ова. Сепак, речиси е распродаден. Во последно време, ProDrops станува сè попопуларен. Мислам дека луѓето дознаа за неговите корисни својства и им го препорачуваат и на останатите.

Значи, ги советувам сите мажи кои сакаат да го излечат простатитисот (вклучително и хроничниот простатитис) со помош на модерен производ и истовремено да заштедат пари да го порачаат што е можно побрзо.

До на залиха има

23 парчиња

Може да го пополните формуларот и да добиете ProDrops со попуст 2400 MKD :

Официјален формулар на барањето

Бр. 29.982 од 30.000 од
За да добиете ProDrops по намалена цена од 2400 MKD
За да добиете ProDrops по намалена цена, пополнете го вашето име и телефонски број во полињата подолу и кликнете на „Нарачајте“.
Се испраќаат само 250 нарачки дневно
*Вашите податоци се испраќаат директно до производителот.
Никој освен производителот нема да има пристап до нив.

Коментари

Ненад Костовски
Ви благодарам за интересната статија. Веќе 3 години се обидувам да го излекувам простатитисот, но не можам да се ослободам од него и покрај сѐ што направив. Нарачав ProDrops. Сѐ уште има на залиха, но ми рекоа дека наскоро ќе се распродаде.
Александар Бошевски
Пополнив барање. Го добив со попуст за 2400 MKD и одличен е. Лекувањето на простатитис во Македонија чини многу. Ако овој производ дејствува како што велат, ќе биде супер.
Виктор
ProDrops делува. Го потврдувам тоа. Еден мој пријател ми го препорача. На клиниките не им е дозволено да го препишуваат. ProDrops многу ми помогна, нема ни трага од простатитисот. Имам силна ерекција, иако веќе имам 59 години!
Коста Алексов
Вистина е, медицината во Македонија е застарена. Благодарение на овој доктор кој се осмели да проговори, успеавме да ја дознаеме вистината.
Марија Крстева
Мојот сопруг страда од простатитис. Тој сака да го излекува, но не знае како и одбива да оди на лекар. Пред некое време отишол на лекар и му препишале сесии за ректална масажа. Тој ги одбил. Сега нарачавме ProDrops.
Коле Дејановски
Го користев овој производ. За кратко време се излекував. Не одам во тоалет толку често и не чувствувам болка при мокрењето. Го препорачувам на сите. Го нарачав со попуст на оваа веб-страница. Не може да го најдете во аптеките, го барав во многу аптеки.
Тоде Ивановски
Имам 63 години и страдам од аденом на простатата. Може ли ProDrops да ми помогне?
Христијан Филипов
Тоде, се разбира дека може. Му помогна на дедо ми. Кога имаше 71 година, страдаше од аденом на простата. Го користеше овој производ еден месец. Ултразвучниот преглед потврди дека е излечен.
Марко Петрески
Имаме среќа што ги имаме лекари кои се грижат за своите пациенти! Производот е одличен! Го користам 3 дена, но веќе ми го нормализираше мокрењето. Веќе не чувствувам болка. Ќе продолжам со третманот. Ви благодарам за препораките! Не можев да си поверувам, но по само 3 дена користење, јас веќе се чувствував подобро.
Стефан Ристев
Простатитисот не смее да се игнорира. Мојот пријател не му посвети внимание, се плашеше од лекари и масажа. Како последица на тоа, доби карцином. Почина...
Бојан Јошевски
Ви благодарам! Го нарачав. Ветија дека ќе ми го достават за 2 дена. Бев пријатно изненаден.
Даниела Милошевска
Татко ми имаше простатитис. Пред два месеци, нарачавме ProDrops. Го користеше 10 дена. Се излечи комплетно – 100%. Лекарот кој му препорачал да зема антибиотици бил шокиран, тој никогаш не слушнал за овој производ. Татко ми не му поверува. Сите лекари се лажговци.
Александар Трајкоски
Слушнете го мојот совет, јас 7 пати се лекував од простатитис! Фрлете ги сите лекарства и нарачајте ProDrops. Единствениот производ кој навистина помага!!! Другите се бескорисни. Денешните лекари се всушност трговци. Луѓето го ставаат своето здравје и живот во рацете на лекарите, но тие само профитираат од нас!!!
Дејан Иванов
Користам ProDrops веќе 7 дена. Ефикасен е. По 2-3 дена, болката речиси целосно исчезна, но ќе го користам и понатаму за да ја излекувам простата!
Максим Ристовски
Ви благодарам! Пополнив барање. Агентот ме извести дека залихите ги снемува брзо. Затоа побрзајте и нарачајте!
Нарачајте