Одобрено
од Светското здружение
за здрави нозе

Здрави и убави нозе

Целосно закрепнување од проширени вени за 28 дена

 • Ослободете се од видливите знаци и симптоми на проширени вени
 • Спречете ја појавата на болеста на проширени вени
 • Ослободете се од болката и тешките нозе
 • Безбеден и природен производ
Попуст
-50%
Стара цена: 4800 MKD
НОВА ЦЕНА: 2400 MKD

Проширените вени се опасни

Проширените вени се опасни

Некои пациенти кои страдаат од проширени вени мислат дека тие се козметички недостаток. Носат облека за да ги сокријат и не прават ништо за да ги излечат.
 • Тромбоза
  Вените стануваат потенки и се спојуваат со кожата
 • Секое оштетување на кожата предизвикува крварење
 • Појава на трофични чиреви предизвикани од проблеми со циркулацијата на крвта и лошо снабдување на ткивата со хранливи материи

Причината за згрутчување на крвта

Згрутчувањето на крвта е резултат на заштитната улога на организмот со цел да се запре крварењето. Згрутчувањето на крвта може да стане опасно од три причини:

 • - истенчување на ѕидовите на крвните садови
 • - зголемена вискозност на крвта
 • - забавување на циркулацијата на крвта

Како резултат на тоа се јавува згрутчување на крвта коешто може делумно или целосно да ги блокира крвните садови.

Фактори на ризик за проширени вени:

Генетика
Работа со седење
Бременост
Интензивна физичка активност
Прекумерна тежина
Пушење

Varkosin – производ од новата генерација

Неговите претходници беа наменети само за борба со последиците од болеста преку ублажување на болката и елиминирање на отокот.

Varkosin делува комплетно

1. Ослободете се не само од ефектите од проширени вени, туку и од нивната причина – згрутчувањето на крвта.
2. Ја стимулира циркулацијата на крвта и ги зајакнува sидовите на крвните садови.

Фармацевтско дејство на Varkosin

 • 1. Помага во намалувањето на венското растегнување и конгестија. Дејствувајќи на микроциркуларно ниво, Varkosin ја намалува нежноста на капиларите, како и васкуларната пропустливост и ја зголемува нивната отпорност.
 • 2. Вените изгледаат здрави, јазлите исчезнуваат. Циркулацијата на крвта се нормализира, а веднаш се подобрува и функционирањето на срцето, мозокот и цревата.
пред потоа

Varkosin има противвоспалително дејство

Го запира формирањето на простагландини, супстанциите што предизвикуваат воспалителни процеси

Дејството на Varkosin
Вени пред користењето на Varkosin
Вени по користењето на Varkosin

Комплетно природни
состојки

Екстракт од гинко билоба
Богат со естери на линонол, фенилпропан и гинкоголид, уникатна супстанција
Ги проширува крвните садови
Ја зголемува еластичноста на sидовите на крвните садови
Го елиминира воспалението
Етерични масла од лимон, соја и кокос
Го дезодоризираат и го намалуваат прекумерното потење
Го олеснуваат чувството на сувост и затегнатост на кожата
Длабоко ја навлажнуваат и ја хранат кожата на нозете
Екстракт од сладок костен
Специфични танини базирани на гама-мелитанин и флавоноиди
Антиоксидантно дејство
Спречува формирање слободни радикали коишто ги оштетуваат sидовите на крвните садови
Троксирутин
Активност на P-витамин
Игра улога во процесот на редукција-оксидација
Jа намалува капиларната пропустливост и кршливост
Ги зајакнува sидовите на крвните садови
Делува постепено
и комплетно:
Го обновува функционирањето на венските залистоци
Го подобрува ендотелијален слој на крвните садови
Ја намалува активноста на тромбоцитите
1. Го нормализира функционирањето на венските залистоци

Во случај на проширени вени, венските залистоци не се целосно затворени, предизвикувајќи одливање на крвта. Вообичаено, крвта циркулира оддолу – нагоре, од нозете до градите. При одливање, поголемиот дел од крвта стагнира во долните екстремитети .

Varkosin ги зајакнува залистоците, ги обновува нервните врски, ја подобрува нивната исхрана и ја нормализира циркулацијата на крвта.
2. Го зајакнува ендотелијален слој на крвните садови

При патолошки процеси, бројот на мртви ендотелијални клетки го надминува стандардниот број. Тие ги блокираат крвните садови и ги прават потенки.

Varkosin го зајакнува ендотелијалниот слој, правејќи ги крвните садови посилни и еластични. Тоа е одличен начин за спречување и лекување на проширените вени.
3. Ја намалува активноста на тромбоцитите

Ензими на белите крвни клетки влегуваат во крвните садови, дејствуваат на тромбоцитите, го уништуваат згрутчувањето на крвта и го елиминираат од вашето тело.

Varkosin го нормализира бројот на имунолошките клетки во крвта и, во исто време, ги зајакнува sидовите на крвните садови, спречувајќи напуштање на белите крвни клетки.
Не чекајте состојбата да се влоши
Погрижете се за себе денес
Три чекори за да станете повторно здрави и убави:
1.
Нанесете доволно количество од производот на проблематичните области и почекајте додека не се апсорбира целосно. Користете го секојдневно (1-2 пати на ден).
2.
За подобар резултат, нанесувајте го гелот по линиите за масажа.
3.
Препорачаното времетраење на третманот е 28 дена
Тие го испробале Varkosin:
Радица Тренчева

Сакам да носам високи потпетици. Отсекогаш мислам дека се убави и дека жената треба да биде убава. Затоа имам проширени вени. Ниту еден гел не ми делуваше. Испробав дури и инјекции. Благодарам за помошта, Varkosin. Нозете ми се повторно како на млада девојка, но сепак веќе нема да носам високи потпетици.

Пред
Потоа
Славица Мишева

Смачено ми е од овие вени. Една година носев специјални хулахопки, дури и кога времето беше жешко. Немав избор бидејќи ништо друго не ми помагаше. Еден ден, ќерка ми донесе Varkosin за да го пробам. Го пробав, но не се надевав на ништо. Сега ми стана навика. Погледнете ги моите резултати!

Пред
Потоа
Лилјана Јанушева

Проширените вени ми се појавија веднаш по бременоста. Освентоа, имам и наследен фактор. Почнав да го користам Varkosin и по неколку дена отокот на нозете значително се намали. Болката се намали. Потоа исчезнаа проширените вени. Нема да најдете подобар третман по таква цена. Силно ви го препорачувам!

Пред
Потоа

Убави нозе како подарок

попуст
-50%
НАРАЧАЈТЕ
Стара цена: 4800 MKD
НОВА ЦЕНА: 2400 MKD